Harmonijne wnętrze w bieli

Harmonijne wnętrze w bieli

Eleganckie wnętrze z funkcjonalnymi rozwiązaniami i idealnie dobrane odcienie off-white połączone ze sporą ilością drewna. To tylko parę cech, które charakteryzują to wyjątkowe wnętrze. Projektem zajęła Róża Kaczmarek z pracowni architektonicznej Deer Design.
6:00 min
0
0

Błogi spokój


Już po przestąpieniu progu witani jesteśmy harmonią i elegancją. Przechodząc do tego przestronnego wnętrza, pozostawiamy za sobą gwar wielkomiejskiego życia. Intrygujące jest to, iż lokalizacja mieszkania znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum stolicy. 70-metrowy apartament gospodarze kupili w stanie deweloperskim. Projektem i wykończeniem zajęła się pracownia Deer Design. – Inwestorzy chcieli, aby wnętrze było eleganckie i przytulne. Ważnym aspektem było wygospodarowanie przestrzeni do przechowywania i powiększenie połączonego z kuchnią salonu. – wspomina architektkaWprowadzono niewielkie zmiany w układzie funkcjonalnym, w wyniku, których uzyskano przestronną strefę dzienną, duży hol, dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. W pomieszczeniach znajdują się zabudowy wykonane na wymiar, które zostały zaprojektowane i wykonane przez pracownię stolarską Deer Wood. Projektantka użyła równiej kilku sztuczek, dzięki którym powiększyła optycznie pomieszczenie. Lustra i jasne tony barw zwiększyły przestrzeń salonu. Do wszechobecnej bieli dobrano drewno w ciepłym odcieniu. Takie połączenie wprowadza do wnętrza harmonię i elegancję.

Autor:
Redakcja
Data:
28.04.2023
DSC_4883-HDR-min.jpg
Strefa dzienna z podłogą ułożona w jodełkę. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio

Połączenie stylów

Bardzo ciężko jest wskazać jednoznacznie, w jakim stylu zostało urządzone wnętrze. – Mamy tutaj połączenie minimalizmu z modern classic oraz subtelne akcenty boho – mówi Róża Kaczmarek. Wszystko się przenika, tworząc harmonijną całość. Elementem porządkującym przestrzeń jest kolor. – Biele zostały przełamane pastelami oraz przytulnymi beżami i brązami. Mają one stanowić bazę dla dodatków, emanować spokojem. Kolorem dominującym jest off-white, nie brakuje tu jednak kontrastujących dodatków w czerni. – podkreśla architektka. Jodełka francuska na podłodze, sztukateria na ścianach oraz frezowania na frontach kuchennych są swoistym ukłonem w stronę klasycznej elegancji w nowoczesnym wydaniu. – Salon z aneksem jest moim ulubionym pomieszczeniem w tym wnętrzu. Lubię tę przestrzeń ze względu na światło, faktury, formy, ergonomiczną kuchnię, elegancję i minimalizm. To piękno ukryte w prostocie. – mówi Róża Kaczmarek z Deer Design.

DSC_4743-HDR-min.jpg
Biała zabudowa kuchenna z ozdobnymi frezowaniami. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio
DSC_4722-HDR-min.jpg
Białą wyspa oddziela kuchnię od salonu i jadalni. Projekt: Róża Kaczmarek Fo.: Zagórny Studio
DSC_4772-HDR-min.jpg
Strefa dzienna zachowana w bieli. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio

Strefa dzienna jest dla domowników sercem domu. To w niej spędzają wspólne chwile. Dlatego też w salonie stanęła komfortowa kanapa marki IWC Home, a ozdobą jadalni stał się duży stół firmy Femeg, do którego dostawiono rattanowe krzesła. Kuchnia oddzielona została za pomocą białej wyspy, która stwarza dodatkową przestrzeń roboczą i pomaga pozostać w kontakcie z osobami przebywającymi w salonie. Pozostała część zabudowy kuchennej została zachowana w tych samych kolorach. Na uwagę zasługują jednak ozdobne frezowania w górnym ciągu szafek. – W kuchni najważniejsze było uzyskanie dodatkowej przestrzeni roboczej, dlatego zaplanowałam wyspę. Nie mniej istotna była symetria całej zabudowy. Dzięki zastosowaniu dwupoziomowych szafek wiszących wykorzystaliśmy maksymalnie przestrzeń do przechowywania i uzyskaliśmy atrakcyjną formę całej bryły. – wspomina Róża Kaczmarek. Zabudowa została zaprojektowana na wymiar przez Anitę Daniłowską i w całości wykonana w pracowni stolarskiej Deer Wood.  

DSC_4869-HDR-min.jpg
Drewniany stół z ratanowymi krzesłami. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio

Przestrzeń prywatna

Projektując przestrzeń dla najmłodszego członka rodziny, zadbano o to, aby miał on odpowiednią ilość miejsca do zabawy. W pomieszczeniu rozplanowano przestrzeń na łóżko znajdujące się na podeście, pojemne szafy i mały stolik. Pod łóżkiem znajduje się dodatkowa przestrzeń do przechowywania, co sprawia, że zabudowa w tym pomieszczeniu stała się niezwykle pakowna. – Zabudowa w pokoju syna gospodarzy jest niezwykle pojemna. Kryją się w niej zabawki. Przestrzeń została maksymalnie wykorzystana, ale meble nie przytłaczają pomieszczenia. Lamele nadały jej lekkości. Chcąc zachować spójność z pozostałą częścią mieszkania na jednej ze ścian zastosowane zostały sztukaterie. – mówi Róża Kaczmarek.  

DSC_4599-HDR-min.jpg
Pokój dziecięcy zachowany w bieli i jasnym drewnie. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio
DSC_4579-HDR-min.jpg
Biała zabudowa tworzy pojemne miejsce do przechowywania. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio
DSC_4573-HDR-min.jpg
Duża przestrzeń do zabawy w pokoju dziecka. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio

Mimo sporego metrażu mieszkania,  w niektórych przypadkach podjęte decyzje nie były oczywiste. – Najtrudniejszy był początek, etap planowania funkcji i dokonanie przez inwestorów wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Zaproponowałam projekt, w którym były oba rozwiązania, jednak kosztem mniejszej przestronności całego pomieszczenia. To pomogło klientom w podjęciu decyzji. Szczęśliwą wygraną okazała się ważąca 127 kg wanna wolnostojąca. Jej transport i wniesienie było nie lada wyzwaniem, któremu po mistrzowsku sprostała nasza ekipa wykończeniowa. – wspomina architektka. Łazienką zachowano w jasnej kolorystyce, co doskonale komponuje się z aranżacją całego mieszkania. W tym pomieszczeniu dla przełamania użyto kontrastujących detali w postaci czarnych klamek i armatury. Dla nadania przytulności w pomieszczeniu znajdują się różne struktury i wykończenia płytek

Projekt powstał w trzy miesiące, drugie tyle trwała jego realizacja. Dzięki zgranej i profesjonalnej ekipie wszystkie pracy poszły zgodnie z planem. Za projekt zabudowy odpowiada Anita Daniłowska z Deer Wood. W mniej niż pół roku powstała funkcjonalna przestrzeń pełną ciepła i gracji, w której mieszkańcy stworzą dom.


Projekt: Róża Kaczmarek 

Projekt mebli: Anita Daniłowska 

Zdjęcia: Zagórny Studio

DSC_4488-HDR-min.jpg
Łazienka w bieli i strukturach z wanną wolnostojącą. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio
DSC_4543-HDR-min.jpg
Czarna armatura dopełnia aranżację wnętrza białej łazienki. Projekt: Róża Kaczmarek Fot. Zagórny Studio

Polecane artykuły:

Majestat szafiru w domu na Podkarpaciu
Zmęczeni wielkomiejskim, szybkim życiem młodzi lekarze postanowili spełnić swe marzenia i wybudować się w rodzinnym Brzozowie...
Domowe ciepło w stylu skandynawskim
Drewno łączy ze sobą funkcjonalność z szykiem i elegancją. Ponadto pozwala ono odczuć rodzinne ciepło. Naturalne materiały...