Wybieramy wannę wolnostojącą

Wybieramy wannę wolnostojącą

Wanny wolnostojące są synonimem luksusowych wnętrz. Ciekawe formy nadają ton naszej łazience, podkreślają wyjątkowy charakter projektowanej przestrzeni.
2:00 min
0
2

Wielu z nas nie wyobraża sobie łazienki bez wygodnej wanny. Gorąca kąpiel pomaga nam zregenerować siły i odpocząć po ciężkim dniu. Dodatek kilku kropli olejku potrafi ukoić nerwy i pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Wanny wolnostojące poza wszystkim zaletami użytkowymi, zachwycają nas  ciekawymi formami, które potrafią podyktować ton całemu wnętrz. Podczas wyboru idealnej wanny do naszej łazienki poza względami wizualnymi, warto przyjrzeć się jakości wykonania i materiałom, z jakich została wykonana wanna. Wanna wolnostojąca otwiera przed nami wiele możliwości aranżacyjnych, które swobodnie dopasujemy do naszych potrzeb i stylu panującego w łazience.

Autor:
Redakcja
Data:
01.07.2019
Łazienka z patchworkowymi powierzchniami
Wanny przyścienne dobrze sprawdzą się w łazienkach o każdym metrażu. Fot. Excellent
Lila
Marka Excellent
sprawdź
Excellent Lila WAEX.LIL16WH
Wanna wolnostojąca, 160x73 cm
sprawdź

Wanna do małej łazienki

Do niedawna wanny wolnostojące były dedykowane dla przestronnych wnętrz, dziś, dzięki modelom przyściennym możemy śmiało wybierać tego typu wanny do mniejszych łazienek. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli, bez wątpienia odnajdziemy kształt dopasowany do naszych potrzeb. Mając do dyspozycji nawet kilka metrów możemy zdecydować się na wolnostojącą, przyścienną wannę Lila. Nowoczesna bryła wanny, z charakterystycznymi, opływowymi liniami wpisuje się w minimalistyczną stylistykę wnętrza. 

Wanna jest wykonana w całości z akrylu sanitarnego, bezpiecznego, wysokiej jakości materiału, który dobrze utrzymuje ciepło. Akryl ułatwia utrzymania wanny w czystości, zabezpiecza przed rozwojem bakterii i pleśni, jest odporny na działanie promieni słonecznych, nie odbarwia się, jest oporny na zarysowania. Jest to lekki materiał, dzięki czemu, podczas montażu możemy swobodnie manewrować wanną. Szeroki rant na ściance położonej obok odpływu oraz dodatkowo wzmocniona obudowa pozwala na montaż 4-otworowej baterii nawannowej. Bryła wanny idealnie komponuje się również z baterią wolnostojącą. Wanna ma wbudowany przelew, syfon, wyposażona jest w korek clik-clak.

Wanna wolnostojąca, 150x72 cm

 
Wanna wolnostojąca Excellent Lila
Wanna Lila wykonana jest z akrylu sanitarnego. Fot. Excellent
Lila
Marka Excellent
sprawdź
Excellent Lila WAEX.LIL16WH
Wanna wolnostojąca, 160x73 cm
sprawdź

Przed montażem

Decyzję o montażu wanny wolnostojącej najlepiej podjąć na wczesnym etapie projektu. Dzięki temu doprowadzimy bez problemu wszystkie instalacje i unikniemy kosztownych przeróbek. Ustalmy dokładne umiejscowienie wanny oraz rodzaj baterii wannowej, pamiętajmy, żeby zachować odpowiednie odległości od ścian, tak, żeby mieć swobodny dostęp do wanny. Jeśli zdecydujemy się na baterię wolnostojącą, należy doprowadzić instalację wodną w wybranym miejscu w posadzce, dlatego, im wcześniej będziemy mieć projekt i wybrane konkretne produkty, tym lepiej. Jeśli w naszym salonie kąpielowym chcemy mieć ogrzewanie podłogowe, już na początkowym etapie projektu, należy rozprowadzić instalację grzewczą w taki sposób, żeby nie kolidowała z wanną i przyłączami instalacji wodnej.

Bateria do wanny wolnostojącej

Minimalistyczne formy wanien pięknie prezentują się w towarzystwie wolnostojących baterii wannowych. Eleganckie, proste formy są subtelnym dopełnieniem bryły wanny. Bateria Oxalia jest funkcjonalnym rozwiązaniem do pokoju kąpielowego, smukła kolumna połączona z płaską wylewką podkreśli charakter wnętrza. Łatwy montaż, stały dostęp rewizyjny, wysokiej jakości głowica i perlator, zwiększający oszczędność wody sprawia, że jest to praktyczny wybór na wiele lat.

-15%
Excellent Oxalia AREX.9055CR

Bateria wannowa wolnostojąca

2 705,00 PLN 2 299,30 PLN
zobacz produkt

Dostępność: na zamówienie

Excellent Oxalia AREX.9055CR
Elegancki wygląd baterii będzie idealnym dopełnieniem współczesnych wnętrz. Fot. Excellent
Oxalia
Marka Excellent
sprawdź
Excellent Oxalia AREX.9055CR
Bateria wannowa wolnostojąca
sprawdź