Minimalistyczne M3 na Mokotowie

Minimalistyczne M3 na Mokotowie

Wnętrza mieszkania w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Stolicy otwierają się na zieloną przestrzeń. Wysokie walory użytkowe są ubrane w nowoczesne, minimalistyczne formy. Julita Bojańczyk z Pracowni Architektury Deer Design wykorzystała pełny potencjał kompaktowej przestrzeni, a zabudowy meblowe pod wymiar zostały wykonane z pracowni stolarskiej Deer Wood.
2:00 min
0
0

Mieszkanie należy do 30-letniego mężczyzny. Właściciel zdecydował się na średni metraż na modnym Mokotowie. To jedna z najlepiej skomunikowanych dzielnic, w której mieszkańcy mogą korzystać z zalet wielkomiejskiego życia oraz bliskiego sąsiedztwa terenów zielonych. Ponieważ Inwestor należy do ludzi dynamicznych i otwartych na nowe możliwości, nie jest pewien, czy to mieszkanie stanie się jego domem na zawsze. Aranżacja jest więc skupiona na jego aktualnych potrzebach. W mieszkaniu zaaranżowano więc salon z aneksem kuchennym, dwie sypialnie i łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze. – Deweloperski układ mieszkania nie wymagał dużych zmian; jedynie drobnych korekt, których efektem jest dodatkowe miejsce do przechowywania w korytarzu – mówi Julita Bojańczyk z Pracowni Architektury Wnętrz Deer Design.

Autor:
Redakcja
Data:
23.05.2024
DSC_1471-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1378-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1232-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1241-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe

Aranżacja jest utrzymana w stylu nowoczesnego minimalizmu. Pojawiają się tu wyraźne akcenty czerni, szarość i drewno, które razem tworzą wyrafinowane, proste formy.– Ta estetyka jest bliska właścicielowi, ale stanowi też rodzaj inwestycji na przyszłość. Pierwsze mieszkanie być może posłuży mu dłużej, ale niewykluczone za jakiś czas zostanie wynajęte. Dlatego musiało być funkcjonalne i ponadczasowe. Wracająca do łask czerń, po wielu latach niebytu, również okazała się strzałem w dziesiątkę.  – podkreśla architektka.

DSC_1277-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1313-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe

Oszukać oko

Najważniejszym zadaniem projektowym w realizacji tego mieszkania było wizualne powiększenie i wizualne niewielkiego metrażu. Aby osiągnąć optyczną iluzję, Julita Bojańczyk z Deer Design zastosowała tu cały zestaw rozwiązań. – Wrażenie przestronności to rezultat otwarcia przestrzeni od strefy wejścia przez kuchnię aż po salon z przeszkleniem rozciągającym się od ściany do ściany. Nie bez powodu nie ma tu zasłon – objaśnia Julita Bojańczyk. Istotną rolę odgrywa też zastosowanie przede wszystkim jasnych barw, skontrastowanych jednak lokalnie z czernią, między innymi w strefie kuchni czy w łazience. Ogromnie ważną rolę odgrywają też lustra. Postawiliśmy na tafle ze szkła dymionego, pokrewne akcentom czerni w aranżacji i bardzo eleganckie – wskazuje autorka projektu.

DSC_1319a-HDR-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1338-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1343-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1333-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe

W projekcie architektka wykorzystała również ledowe taśmy. – Płynące z nich światło w łazience pozornie odsuwa taflę lustra od muru, ale już w salonie spina z sobą dwie odrębne płaszczyzny: ścianę i sufit – podkreśla. Aby uzyskać ten efekt, należało odpowiednio dobrać taki model ledów, który ma techniczną możliwość montażu zarówno między lamelami, jak i w podwieszanym suficie, aby oświetlenie tworzyło spójną całość. Misterna kompozycja ściany przy telewizorze z czarnymi elementami oraz szafka RTV powstały w pracowni stolarskiej Deer Wood, pod okiem Aleksandry Kowalczuk.       

DSC_1363-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1368-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe

Nieziemskie detale

Minimalistyczna aranżacja przykuwa uwagę dopracowanymi szczegółami, takimi jak naturalne usłojenie drewna na posadzce w jodełkę francuską, wzór kamienia na wielkoformatowych gresach, wyraźne żłobienia w łazience i przy telewizorze. Ściana przy stole jadalnym to unikalna kompozycja doskonale dopasowanych elementów: ręcznie nakładanego betonu, metalowych profili w ciepłym odcieniu szczotkowanego złota i wąskich, licowanych ze ścianą luster. Nad blatem stołu wisi lampa przypominające lewitujące, srebrzyste bryłki lodu. Wszystkie meble, dodatki i oświetlenie są starannie dobrane do aranżacji.

DSC_1158-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe

Stylowa czerń, wzór kamienia, drewniane posadzki oraz liczne, powiększające przestrzeń lustra emanują minimalistyczną elegancją w nowoczesnej oprawie. Przestrzeń mieszkania jest zarówno indywidualna, jak i uniwersalna – z powodzeniem spełnia bieżące oczekiwania właściciela a w przyszłości może stać się mieszkaniem inwestycyjnym. Eksperci Deer Design stworzyli nietuzinkowy projekt na miarę współczesnych czasów.

DSC_1172-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1178-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe
DSC_1183-HDR_min-min.jpg
Fot. Materiały prasowe

Polecane artykuły

Jak wnętrze wpływa na nasze samopoczucie?
W zależności od wystroju wnętrza czujemy się bezpiecznie i komfortowo bądź odczuwamy niepokój. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś...
czytaj więcej
Balkon, weranda i taras – pomysły na wiosenne aranżacje
Wiosna przyszła na dobre, a w raz z nią czas wypoczynku na świeżym powietrzu. Balkon, weranda czy taras urządzone ze smakiem...
czytaj więcej