Najnowsze kolekcje kuchenne FDesign

Najnowsze kolekcje kuchenne FDesign

Jaka jest idealna kuchnia? Nie tylko doskonale wygląda, ale przede wszystkim jest ergonomiczna i wygodna w użytkowaniu. Modna, ale jednocześnie ponadczasowo piękna, wyposażona w praktyczne i funkcjonale rozwiązania. Dziś przyglądamy się najnowszym kolekcjom kuchennym marki FDesign.
3:00 min
0
0

Z pewnością trudno dziś wyobrazić sobie dobrze urządzoną kuchnię pozbawioną nowoczesnych sprzętów, ułatwiających codzienne przygotowywanie posiłków. Płyty grzewcze, kuchenki z ogromem funkcji, chłodziarki, ekspresy do kawy i zmywarki to już standardowe wyposażenie każdej kuchni. Nie każdy jednak zwraca uwagę na mniej oczywiste urządzenia, takie jak baterie kuchenne do zlewozmywaków. Tymczasem segment współczesnej armatury do kuchni rozwija się bardzo dynamicznie. Nowe modele są wyposażone w funkcje, o których wcześniej tylko marzyliśmy. Dzisiaj już każdy może je mieć w swojej kuchni.

Autor:
Redakcja
Data:
20.12.2021
Bateria kuchenna Lacrima w aranżacji stylowej kuchni z akcentami złota
Elegancka bateria Lacrima na tle czarnego blatu. Fot. FDesign
FDesign Lacrima FD1-LRA-8-66
Bateria kuchenna z dodatkową rączką natryskową, stary brąz
sprawdź

Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga

Najważniejszym aspektem nowoczesnej kuchni jest wygoda. Duże naczynia, wysokie wazony, konewka czy wiadro od mopa nie zawsze zmieszczą się w zlewie. Warto mieć wtedy baterię z elastyczną, wyjmowaną wylewką, która znacznie zwiększy nasze możliwości. Elastyczna wylewka ułatwi mycie produktów spożywczych i sprzątanie okolic blatu ze zlewozmywakiem. W portfolio marki FDesign znajduje się kilka baterii z tą praktyczną funkcją. Jest to między innymi elegancka armatura Ardesia o modnym, czarnym wykończeniu z akcentem różowego złota, obrotową wylewką z wyjmowanym wężem o dalekim zasięgu. Bateria ma stylowy uchwyt typu joystick, którym łatwo ustawimy temperaturę strumienia wody. Kolejną z propozycji jest industrialny model Avanza  (FD1-A08-4B-11) – łączący modną czerń z klasycznym chromem.


Wśród perełek marki FDesign warto zwrócić uwagę na baterie stylizowane na retro, ale wyposażone we współczesne rozwiązania. Formy inspirowane klimatami przeszłości doskonale uzupełnią kuchnie klasyczne i vintage, np. w stylu angielskiego farmhouse, ale ze współczesnymi udogodnieniami. Ciekawym modelem z tego segmentu jest trzyotworowa bateria Lacrima, z osobną rączką natrysku. Ma również wygodne, osobne kurki do wody ciepłej i zimnej, obrotową wylewkę z perlatorem.

Nowoczesna kuchnia w aranżacji z baterią  FDesign Ardesia
Nowoczesna aranżacja kuchni z wyspą. W tym projekcie wybrano czarno-złote baterie Ardesia. Fot. FDesign
Ardesia
Marka FDesign
sprawdź
FDesign Ardesia FD1-ARD-8-25
Jednouchwytowa bateria kuchenna, różowe złoto/czarny
sprawdź

Wysokie baterie kuchenne

W kuchni niezwykle ważna jest swobodna praca. Podczas mycia naczyń z pewnością chcemy zmieścić pod kranem zarówno talerze, jak i większe patelnie i  garnki. Warto postawić na uniwersalną baterię z wysoką wylewką. Do takich należy kran z eleganckiej linii Zaffiro FDesign – ma wysokość 30 cm.

Kuchnia z czarnym marmurem, drewnem i baterią FDesign Avanza
Aranżacja kuchni z baterią Avanza. Fot. Fdesign
FDesign Avanza FD1-A08-4B-11
Jednouchwytowa bateria kuchenna z elastyczną wylewką, chrom
sprawdź
Avanza
Marka FDesign
sprawdź

Dobrze się składa!

Dzisiaj nikogo już nie dziwi umiejscowienie zlewozmywaków pod oknem. W ofercie marki FDesign znajdziemy baterie Avanza (FD1-A14-4-11 oraz FD1-A03-4-11) z funkcjonalną, jedno- i obustronnie składaną wylewką z blokadą. Wystarczy jeden ruch aby, złożona bateria nie blokowała nam okna. Możemy więc w trakcie zmywania nie tylko podziwiać widok za oknem, ale również łatwo wywietrzyć pomieszczenie.

FDESIGN bateria kuchenna pod oknem Avanza.jpg
Bateria kuchenna umieszczona pod oknem. Fot. FDesign
FDesign Avanza FD1-A14-4-11
Bateria kuchenna podokienna, chrom
sprawdź
Czarna bateria kuchenna Ardesia ze złotym akcentem
Bateria Adresia to połączenie stylu i funkcjonalności. Fot. FDesign
Ardesia
Marka FDesign
sprawdź
FDesign Ardesia FD1-ARD-8-25
Jednouchwytowa bateria kuchenna, różowe złoto/czarny
sprawdź

Ciepło-zimno

Coraz więcej osób zwraca uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Jak połączyć dbanie o przyrodę w nowoczesnej kuchni? Szukajmy rozwiązań, które wspierają proekologiczne postawy: baterii z perlatorem oszczędzających wodę i funkcją Cold Start. Polega ona na tym, że w pozycji wyjściowej po przesunięciu uchwytu w pionie, bateria uruchamia zimną wodę. To rozwiązanie pomaga ograniczyć zużycie wody ciepłej, której przecież nie zawsze potrzebujemy. Do uruchomienia wody gorącej, a co za tym idzie, zwiększonej energii, potrzebny jest dodatkowy ruch. Funkcję Cold Start znajdziemy np. w baterii ARDESIA.

Podobne artykuły

Jak wybrać baterię kuchenną do zlewu pod oknem?
Aranżując kuchnię, zwracamy uwagę na praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają nam przygotowanie posiłków i...
czytaj więcej
Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni?
Aranżując nowoczesną kuchnię, wybieramy takie wyposażenie, które pomaga nam stworzyć funkcjonalną przestrzeń. W ofercie producentów...
czytaj więcej