Przestrzeń pełna elegancji

Przestrzeń pełna elegancji

W tym mieszkaniu już od progu wita nas bogactwo form. Złoto płynnie łączy się ze starannie dobranymi dodatkami i miękkimi tkaninami. Zaglądamy do wnętrz apartamentu z widokiem na Trzy Stawy w Katowicach, które zaprojektowała Anna Kaczmarek - Walkowicz i Katarzyna Maciejewska.
2:30 min
0
0

W tym katowickim mieszkaniu o powierzchni 58 metrów znajduje się salon z jadalnią, oddzielna kuchnia, sypialnia i łazienka. Każde pomieszczenie ma swój własny, wyjątkowy klimat, ale za sprawą kilku, powtarzalnych elementów i projektowej konsekwencji całość prezentuje się niezwykle spójnie.  

Inwestorka ma bardzo oryginalny styl, lubi przepych, blichtr, zdobienia i złoto. Na co dzień mieszka w Anglii, to mieszkanie miało jej służyć, gdy przyjeżdża do Polski 
– wyjaśnia Anna Kaczmarek - Walkowicz z pracowni MOM Project, współautorka projektu.


Punktem łączącym wszystkie pomieszczenia jest deska podłoga ułożona w klasyczny wzór chevron. Ponadczasowy parkiet w złocistym kolorze dyktuje ton całej aranżacji i współgra z pozostałym wyposażeniem: dekoracyjnymi tapetami marki One Wall Design, welwetowymi tkaninami, elegancką sztukaterią. Całość aranżacji uzupełniają złote akcenty, które delikatnie rozświetlają każde pomieszczenie, tworząc razem harmonijne wnętrze. Prezentowane mieszkanie jest efektem współpracy dwóch pracowni: MOM Project oraz Maciejewska Design.

Autor:
Redakcja
Data:
11.07.2022
Elegancki salon w stylu glamour
Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.
Jadalnia ze złotymi dodatkami
Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.
Elegancka jadalnia z salonem
Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.

Salon z jadalnią

W salonie połączonym z jadalnią królują ciepłe odcienie: drewniana podłoga tworzy przyjemne zestawienie z miękkimi tkaninami w beżowych odcieniach. Centralnym punktem jest tapicerowana, welurowa sofa o dekoracyjnej formie. Obok niej umieszczono stoliki kawowe w złotym kolorze, urzekające oryginalną formą. Uwagę przyciągają także dekoracyjne fronty komód marki KLER.


Nad stołem w strefie jadalnianej umieszczono lampę Masiero Nappe C5. Ściany w części dziennej ozdobiono tapetą z florystycznym motywem, na której umieszczono dwa lustra w dekoracyjnych ramach. Na ścianie z telewizorem pojawia się sztukateria, która dodaje całemu wnętrzu elegancji.

Styl glamour w jadalni
Nad stół wybrano lampę Nappe C5 włoskiego producenta Masiero o dekoracyjnej formie. Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.
Tapeta w kwiaty - widok na ścianę
Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.

Niebieska zabudowa w kuchni

Projekt mieszkania nie zakładał gruntownych zmian w układzie funkcjonalnym. Jedyna rzecz, która została zmieniona to wydzielenie kuchni, ukrycie jej w osobnym pomieszczeniu. Króluje tutaj biel i niebieski odcień, połączony ze złotymi akcentami i ciepłym odcieniem drewna.

Patrząc od strony wejścia do kuchni, po prawej stronie znajduje się wysoka zabudowa w białym kolorze, witryny nad blatem oraz wygodne miejsce na blat roboczy. Po lewej stronie zaprojektowano miejsce na zlew i płytę indukcyjną, nad którą umieszczono dekoracyjny okap Elita Star. W kuchni wybrano biały sprzęt AGD, który współgra z kolorem frontów i jasnym blatem.

Po obu stronach kuchni umieszczono szafki z granatowymi frontami i uchwytami w złotym kolorze. Ten kolor pojawia się także na baterii kuchennej, lampach nad blatem, czy dodatkach. Uzupełnieniem aranżacji jest dekoracyjna tapeta z ryciną zabytkowych kamienic oraz sztukateria, która płynnie łączy wszystkie pomieszczenia.

Niebieska kuchnia ze złotymi uchwytami
Szklane witryny umieszczone nad blatem to praktyczny pomysł na przechowywanie zastawy stołowej. Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.
Klasyczna kuchnia w układzie równoległym
Na ścianę w kuchni wybrano tapetę Barricella One Wall Design. Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.

Sypialnia w szarościach

Wnętrze sypialni zostało zaprojektowane w zgodzie z pozostałymi pomieszczeniami. Obok tapicerowanego łóżka w ciepłym, szarym kolorze umieszczono dekoracyjne stoliki Crane marki Dutchbone - finezyjne połączenie podstawy w złotym kolorze i czarnego szkła. Złote akcenty pojawiają się także na dekoracyjnych uchwytach, ozdobnych kinkietach. Nad łóżkiem umieszczono abstrakcyjny obraz autorstwa Pauli Gabryś. Całość aranżacji utrzymana jest w spokojnych, szarych odcieniach.

Sypialnia z ozdobną sztukaterią
Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.
Szara sypialnia ze złotymi dodatkami
Fot. Anna Laskowska - Dekorialove.

Podobne artykuły:

Dwukondygnacyjne mieszkanie w Katowicach
Projekt apartamentowca Baildomb w Katowicach autorstwa Roberta Koniecznego to jedna z ciekawszych inicjatyw ostatnich lat...
czytaj więcej
Francuska elegancja i swobodne boho
Ten wyjątkowy dom zaprojektowała Agnieszka Balicka, architektka i właściciela pracowni Balicka Design. We wnętrzu wrocławskiego...
czytaj więcej