Spokojna przystań w Warszawie

Spokojna przystań w Warszawie

Aby poczuć bliskość natury na co dzień, wcale nie trzeba żegnać się z urokami i wygodami życia w mieście. Nawet w nowoczesnym bloku możemy zrelaksować się w otoczeniu przyrody. Idealnym przykładem takiego rozwiązania jest azyl ulokowany na warszawskim Ursynowie.
5:00 min
0
0

Oaza dla pary


Projekt wnętrza inwestorzy zdecydowali się powierzyć architektom z pracowni Decoroom Ewie Masztakowskiej i Katarzynie Fotek, które spełniły swoje zadanie, tworząc pełen ciepła projekt 58-metrowego mieszkania. We wnętrzu królują zatem stonowane kolory zainspirowane paletą barw ziemi oraz drewno w różnej postaci, które kierują nasze myśli ku przytulności i wyciszeniu. Aby otrzymać wymarzony efekt, projektantki z dużą dokładnością przeanalizowały i rozplanowały każdy metr kwadratowy mieszkania, co skutkowało wprowadzeniem niewielu zmian w układzie funkcjonalnym

Autor:
Redakcja
Data:
15.06.2023
Decoroom_fot. Pion Poziom (2)-min.jpg
Ściana telewizyjna w zabudowie na wymiar. Fot. PionPoziom

W związku z tym, że łazienka jest niewielkich rozmiarów, zdecydowano się na wykonanie praktycznej wnęki w przedpokoju, w której znalazły się pralka z suszarką, a całość sprytnie ukryto za lustrzanymi taflami frontów zabudowy. - Z uwagi na dość małą łazienkę, wnękę na zabudowę pralki i suszarki wygospodarowano w holu. To coraz bardziej popularne rozwiązanie, które pozwala ergonomicznie wykorzystać przestrzeń kąpielową. Dodatkowo zastosowane tu lustra dają elegancki efekt i rozświetlają przestrzeń – mówi arch. Ewa Masztakowska z pracowni Decoroom.

Decoroom_fot. Pion Poziom (3)-min.jpg
Zabudowa z lustrzanymi frontami, w której ukryto pralkę i suszarkę. Fot. PionPoziom

Praktyczne rozwiązania i przytulne wnętrza

Zdecydowanie się na duże tafle luster było strzałem w dziesiątkę. Zastosowane rozwiązanie sprawiło, że powierzchnie te optycznie powiększają pomieszczenie, uzyskując efekt głębi. Ku podobnemu rozwiązaniu pochylono się również w połączonym z salonem aneksem kuchennym, w której to znajduje się subtelne przepierzenie w postaci lamelowej ścianki. Dzięki temu uzyskano efekt dyskretnego oddzielenia przestrzeni relaksu od strefy kuchennej. Warto zwrócić uwagę również na funkcjonalny charakter wnętrza zabudów stolarskich, które maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń. Zaliczyć do nich można pojemne szafy w przedpokoju, zabudowę garderobianą w sypialni oraz zabudowę stelaża WC i szafkę pod umywalkę w łazience, zabudowę kuchenną, jak i również ściankę telewizyjną w salonie. Każdy z wymienionych elementów został wykonany pod konkretne i sprecyzowane potrzeby wnętrza przez autorską pracownię stolarską Decoroom.

Decoroom_fot. Pion Poziom (1)-min.jpg
Strefa dzienna z drewnianą podłogą i oliwkową sofą. Fot. PionPoziom

Atmosferę w pomieszczeniu tworzą elementy wyposażenia, które są ukłonem w stronę natury. Pożądany efekt uzyskano za pomocą palety inspirowanej barwnymi ziemi oraz drewno. W części dziennej dumnie prezentuje się komfortowa sofa w obiciu w barwie oliwkowej zieleni, która jest idealnym miejscem do relaksu przy książce. Otwartą przestrzeń dopełniono kuchnią w postaci aneksu, dodatkowo oddzieloną ażurową ścianką z drewnianych lameli. Także tutaj zadbano o maksymalną użyteczność – architektka Katarzyna Florek zadbała o pojemne przestrzenie do przechowywania produktów i akcesoriów oraz o dogodną ilość miejsca na blacie roboczym. 

Decoroom_fot. Pion Poziom (15)-min.jpg
Zabudowa kuchenna utrzymana w barwach ziemi. Fot. PionPoziom

Drewno i SPA

Stonowana kolorystyka spaja część kuchenną z salonową i jadalnianą. O spójność aranżacji zadba również matowe wykończenie powierzchni mebli oraz wodoodporna podłoga hybrydowa Barlinek, które pokryta wszystkie pomieszczenia w domu, również łazienkę. - Łazienka to ciekawe połączenie pastelowych płytek z podłogą hybrydową, którą można stosować w przestrzeniach kąpielowych z opcją wanny, bądź strefach poza prysznicem. Dzięki jej właściwościom użyta została w całym mieszkaniu, także w strefie wejścia, holu oraz kuchni – wyjaśnia arch. Ewa Masztakowska z pracowni Decoroom. Łazienka została urządzona niczym strefa relaksu. Zatem oprócz drewna i jasnych kolorów możemy dostrzec subtelne tony zieleni, które znajdują się również w sypialni w postaci dekoracyjnej tapety z motywem natury. 

Decoroom_fot. Pion Poziom (10)-min.jpg
Tapeta z motywem natury w sypialni. Fot. PionPoziom
Decoroom_fot. Pion Poziom (11)-min.jpg
Barwy ziemi w sypialni z komfortowym łożem. Fot. PionPoziom

W podobnym tonie utrzymano płytki marki Paradyż znajdujące się w strefie umywalki, a także fronty szafek oraz zabudowę stelażu WC. Zestawienie zieleni i drewna kreuje atmosferę przytulnego domowego SPA w zgodzie z naturą. Nie sposób nie pochylić się nad starannie dobranym wyposażeniem. Do okrągłej umywalki firmy Roca dobrano baterię OMNIRES, natomiast do wanny RIHO Julia zamontowano baterię Grifería Loft-Tres oraz parawan prysznicowy Radaway. W strefie WC znajduje się stelaż podtynkowy GROHE z przyciskiem oraz miska podwieszana marki Roca Meridian.


Projekt wnętrza: Ewa Masztakowska, architekt wnętrz Decoroom

Projekt kuchni: Katarzyna Fotek, architekt wnętrz Decoroom Kitchen

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling / PionPoziom

Inwestycja: Profbud

Decoroom_fot. Pion Poziom (5)-min.jpg
Łazienka w jasnych barwach tworzy strefę domowego SPA. Fot. PionPoziom

Polecane artykuły:

Dwa poziomy w dobrym świetle
Zapraszamy do odwiedzenia dwupoziomowego apartamentu na Żoliborzu Artystycznym. Projekt pracowni iHome Studio w realizacji...
czytaj więcej
Urokliwa willa na skarpie
Wspaniale prezentujące się przestrzenie zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Idealnie dobrane kompozycje służą odpowiednim...
czytaj więcej