Dwa poziomy w dobrym świetle
Nawet najlepszy projekt nie będzie kompletny bez odpowiednio przeprowadzonej realizacji. – Realizację prowadziliśmy kompleksowo, odpowiadaliśmy za całość prac – w standardzie pod klucz. Do nas należał nawet montaż wyposażenia ruchomego, dostarczonego przez klienta. Koordynacja i nadzór działań od początku do końca pozwala nam zapewnić najwyższy poziom wnętrz, tak pod względem wyglądu, jak i wygody funkcjonowania na co dzień przez długie lata. Właśnie tego oczekują nasi klienci i my im tę jakość życia zapewniamy – dodaje Janusz Modzelewski z PRW Design.
Otwarta przestrzeń drugiej kondygnacji wymagała zaprojektowania od zera. Projektantka przygotowała różne propozycje układów funkcjonalnych, aby prywatna przestrzeń stała się komfortowa w codziennym użytkowaniu, doskonale dopasowana do potrzeb i zwyczajów domowników. – Charakterystyczny przykład to niepozorna pralnia. Powstała w miejscu dogodnym dla mieszkańców, natomiast z dala od innych pomieszczeń mokrych. Wymagało to dociągnięcia instalacji wodnej i kanalizacyjnej daleko od pionów. Realizacja i w tym aspekcie przebiegła bardzo gładko – zaznacza projektantka.
Nowocześnie eklektyczny wypoczynek w salonie
Zgodnie w pierwotnym pomysłem inwestorów salon miał być utrzymany w stylu Hamptons. W trakcie rozmów z projektantką okazało się, że chociaż estetyka wakacyjnego kurortu bardzo im się podoba, jednak na co dzień potrzebują czegoś zupełnie innego. Z czasem wyłoniła się więc wizja mieszkania nowoczesnego z nutą eklektyzmu, który dziś możemy podziwiać na fotografiach. Długo zajęła też praca nad koncepcją kolorystyczną projektu. – Kolejne zmiany w koncepcji były potrzebne. Projekt ewoluował tak długo, aż dotarł do finału zadowalającego wszystkie strony – podkreśla Barbara Godawska.
Najważniejsze wytyczne projektu jednak pozostały niezmienione od początku. Inwestorom zależało na indywidualnych rozwiązaniach, materiałach doskonałej jakości oraz dokładnym, opracowaniu realizacji. Do oryginalnych elementów projektu należą między innymi charakterystyczna metalowo-szklana przegroda w salonie, balustrada z ażurowymi elementami i dywanowe schody wykonane z dwóch materiałów: od strony salonu są białe, natomiast w widoku z góry odsłaniają się komponenty drewniane.
W strefie wypoczynkowej salonu oraz części pomieszczeń prywatnych pojawia się posadzka wykonana z naturalnego dębu, wykończona specjalnym, twardym lakierem pigmentowym. Podobny odcień możemy dostrzec na fornirowanej obudowie wyspy. Reszta mebli dobrze z nimi harmonizuje. Kontrastowy element wprowadza dywan bouncle, model Kankad. To ręcznie tkany produkt polskiej marki Samarth, wykonany z miękkiej wełny nowozelandzkiej w pięknym, beżowym odcieniu. Aby osiągnąć efekt maksymalnej spójności, drzwi wejściowe od wewnętrznej strony mają powłokę w jasnym, zbliżonym do koloru ścian odcieniu.
Łyk czerwonego wina w kuchni z jadalnią
Jeśli już mówimy o kolorach, warto wspomnieć, że marzeniem inwestorki były wyraziste akcenty w aranżacji. Dlatego na tle piaskowej, neutralnej palety pojawiają się meble w odcieniu ciemnej czerwieni. Ten sam kolor zastosowano też na frontach szafek kuchennych. Co ciekawe, w pierwotnej wersji projektu miały pozostać beżowe.
Dodatek czerwieni ożywia elegancją przestrzeń i pięknie podkreśla urodę kwarcytu, z którego wykonana jest wyspa kuchenna oraz blat roboczy z fartuchem na ścianie. W kuchni warto zwrócić uwagę na zabudowaną, szeroką lodówkę side-by-side. Z jednej strony przechodzi w siedzisko z tapicerowanym panelem, z drugiej ukrywa ścianę szachtu. Dzięki temu duże urządzenie jest zupełnie niewidoczne w kuchni i doskonale stapia się z aranżacją. Harmonijne i estetyczne zestawienie elementów z drewna, murowanych i tapicerowanych to jednej wyróżników wnętrza wysokiej klasy. Na dokładnie takim efekcie zależało Barbarze Godawskiej z iHome Studio, a jego perfekcyjna realizacja to z kolei zasługa pracowni PRW Design.
Jedną z najbardziej urzekających części mieszkania jest jadalnia, położona przy wysokim na dwie kondygnacje oknie. W ciągu dnia zalana jest miękkim, naturalnym światłem rozproszonym przez francuskie firany z pionowym wzorem i miękkie w dotyku zasłony z kolekcji tkanin Lifestyle. Ze względu na wysokość okien oraz ciężar mięsistych tkanin do salonu wybrano karnisze szynowe Premium Line z napędem elektrycznym. Okna mają niemal 5 metrów wysokości i sterowanie manualnymi zasłonami jest niemal niemożliwe, dlatego z pomocą przychodzą systemy automatyczne dostarczone przez firmę Marcin Dekor.
Realizacja aranżacji również stanowiła wyzwanie dla wykonawcy. Efektowna, rozbudowana lampa z kryształowymi kloszami i dekoracja okienna tak wysoko nad podłogą wymagała sporego wysiłku. Efekt widoczny jest jednak i z parteru i z piętra, bez wątpienia okazał się wart zachodu.
Wyższy poziom komfortu w sypialni
Sypialnia właścicieli znajduje się na antresoli, tuż nad kuchnią. Lekka i harmonijna aranżacja bazuje na neutralnej palecie barw. Bieli, szarości, beżu oraz mglistych zieleni. Piękno aranżacji doskonale łączy się z funkcjonalnością: przy łóżku znajdują się dwie pojemne szafy. Podobnie jak w przypadku zabudowy kuchennej, meble w sypialni stapiają się ze ścianami i stają się niemal niewidoczne.
W sypialni znajduje się duże okno. Światło do wnętrza wpada także przez dekoracyjne przeszklenie ozdobione szprosami z widokiem na jadalnię. Karnisz szynowy z dekoracyjną sztukaterią również został dostarczony przez firmę Marcin Dekor. O przytulny, wypoczynkowy charakter sypialni dbają miękkie tkaniny: lekkie, przejrzyste firanki i francuskie zasłony tkane jak len. Wnętrze optycznie powiększa wysokie lustro.
W świecie koloru – pokoje dziecięce
Pokoje dziecięce są różne tak samo, jak osobowości ich mieszkańców. Motywy dekoracyjne i kolorystyka są doskonale dopasowane do indywidualnych zainteresowań dzieci. Te dwa światy łączą natomiast estetyka i wykonanie według indywidualnego projektu. Jedyne gotowe meble w aranżacji to fotele biurkowe i mniejsze lampki, ponieważ lampy sufitowe wykonano według projektów. Nawet dywan Chotee marki Samarth został wykonany ręcznie, co sprawia, że jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju.
Wysiłki autorki projektu Barbary Godawskiej oraz ekipy wykonawczej z PRW Design miały przede wszystkim na celu praktyczne wykorzystanie niewielkich pomieszczeń. Wszystkie ubrania, zabawki, książki i pomoce naukowe miały tu znaleźć swoje miejsce. Duża ilość szaf, szafek i schowków i otwartych półek oferuje wygodne miejsce do przechowywania. Mikrokosmos dziecięcych przedmiotów musiał zostać zorganizowany bardzo starannie, aby pomóc w utrzymaniu porządku.
Łazienki opływające w luksus
Łazienki znajdujące się w apartamencie doskonale dopełniają aranżacje reszty pomieszczeń. Wyrafinowane detale podnoszą jakość korzystania z pomieszczeń. Na głównej ścianie łazienki przy sypialni Inwestorów znajduje się trójwymiarowa, ceramiczna mozaika. Płytki docinane i układane pod kątem już samo w sobie nie jest prostym zadaniem, a dodatkowo utrudniają je metalowe półeczki na kosmetyki. W realizacji łazienki widać kunszt i doświadczenie pracowni PRW Design.
Kolejnym ciekawym przykładem są także opracowania przycisków WC. Licowane i wykończone tym samym materiałem co ściana tworzą elegancką, spójną powierzchnię. W łazience master ściana i przycisk są wykończone jasnym lakierem, natomiast w łazience gościnnej na dole pojawia się drewniany fornir. Ogromną dbałość o detale możemy dostrzec też w sposobie montażu odpływu liniowego pod prysznicem. Wąska listwa jest niemal niewidoczna, ponieważ idealnie zgrywa się z łączeniem płytek. Aranżacje łazienek dopełniają biżuteryjne baterie.
Wykonawca wysokiej klasy, z doskonałym okiem do szczegółów jest niezbędnym ogniwem realizacji podobnych projektów. Bez nich nawet najlepszy koncept nie znajdzie odzwierciedlenia w rzeczywistości, a znakomite pomysły Barbary Godawskiej z iHome Studio nie zyskałby realnych kształtów na tak wysokim poziomie. Owocna współpraca projektantki z zespołem PRW Design pozwoliła stworzyć zachwycające przestrzenie.
Projekt wnętrza: Barbara Godawska / iHome Studio
Realizacja: PRW Design
Zdjęcia: Ola i Michał Przeździk-Buczkowscy/ Budzik Studio