Wnętrza domu w Wilanowie projektu Naboo Studio

Wnętrza domu w Wilanowie projektu Naboo Studio

Dom w zabudowie bliźniaczej to miejsce, w którym para inwestorów postanowiła spędzić dojrzałe lata. Dlatego niezwykle istotny był tu wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania wnętrz oraz przemyślany układ funkcjonalny. Projekt przygotowały Aneta Dudek i Martyna Leśniewska z Naboo Studio. Efektem są eleganckie i nowoczesne przestrzenie, które doskonale służą swoim mieszkańcom.
3:00 min
0
0

Dom znajduje się w cichej, spokojnej okolicy i ma powierzchnię 250 metrów. Inwestorzy nabyli go w stanie deweloperskim, dlatego można było wprowadzić liczne zmiany w pierwotnym układzie funkcjonalnym. W domu mieszka para dojrzałych osób, dlatego na tym metrażu znajdują się tylko 2 sypialnie, natomiast resztę przeznaczono na rozbudowaną przestrzeń rekreacyjną z salą do ćwiczeń i sauną, która sąsiaduje ze strefą master.

Autor:
Redakcja
Data:
22.04.2024
Archistory_Naboo Studio (14).jpg
Fot. Naboo


Bazą aranżacji są naturalne materiały, natomiast tam, gdzie ważniejsze były parametry użytkowe, na ich wiernych wzorniczo kopiach. Paleta kolorystyczna obejmuje ocieplone odcienie szarości i szlachetne, ciemne drewno. Niezwykle istotne są odpowiednio skomponowane faktury materiałów, podkreślone przez system lamp w systemie smart home, zaprojektowany i wykonany przez firmę YAK. Starannie skomponowana instalacja pozwala na wygodne sterowanie nie tylko oświetleniem, ale także klimatyzacją, ogrzewaniem i rekuperacją.

Archistory_Naboo Studio (15).jpg
Fot. Naboo

Rozwiązania przygotowane przez architektki Naboo Studio trafiły w potrzeby i gusta przyszłych mieszkańców domu.  – Największą tremę odczuwałyśmy w związku z projektem salonu. Obawiałyśmy się, że może się okazać zbyt odważny – wspomina Aneta Dudek. – Właściciele przyjęli go jednak od razu, bez zastrzeżeń. – Cieszy nas to szczególnie, bo tu łączą się wątki kluczowe dla aranżacji wszystkich wnętrz domu – dodaje Martyna Leśniewska. Przyjrzyjmy się więc różnym pomieszczeniom.

Archistory_Naboo Studio (8).jpg
Fot. Naboo

Salon z kontrastową skałą

Salon wyróżniają dwa widowiskowe elementy: aż 8 metrowe okna z widokiem na ogród oraz ściana z ręcznie formowanym, imitującym łomy skalne tynkiem o tej samej wysokości. Wystrój salonu, zgodnie z wytycznymi inwestorów, jest wypełniony odniesieniami do natury. Rustykalna, surowa forma ściany pięknie kontrastuje z gładkimi powierzchniami obok, np. miękką tapicerką kanapy i regularnym rytmem lameli na ścianie z telewizorem.

Archistory_Naboo Studio (6).jpg
Fot. Naboo

W salonie znajdują się też schody prowadzące na piętro. Stopnie na wspornikowej konstrukcji są przecięte szklaną balustradą w ciekawym, brązowym odcieniu. Projektantki dopasowały je kolorystycznie do całego wnętrza. Klatka schodowa jest punktem widokowym mieszkania – stąd w pełni można dostrzec strukturę skalnej ściany oraz efektowną lampę z opalowymi tubami, powieszonymi na skórzanych, długich pasach. To model „Wireline” marki Flos. Podobny model z kloszami przypominającymi krople wody, tym razem czeskiego producenta Bomma, zawisł nad stołem w jadalni.

Archistory_Naboo Studio (1).jpg
Fot. Naboo

Wysmakowana harmonia – jadalnia i kuchnia

Wcześniej wspomniany mebel został wykonany według indywidualnego projektu. Gotowe projekty stołów nie były wystarczająco długie, aby bez rozkładania blatu pomieścić 10 osób na wspólnym posiłku. Krzesła zostały wykonane z barwionego jesionu w głębokim odcieniu brązu. Mają nowoczesne, organiczne kształty i lekką formę.

Archistory_Naboo Studio (12).jpg
Fot. Naboo

Jadalnia stanowi łącznik między jadalnią a kuchnią. Podobnie jak w przedsionku, znajdziemy tu ciemne okładziny na ścianach i suficie. Powierzchnie zostały wykończone dębowym obłogiem, który znajduje się też na frontach meblowych. Zabudowę od sufitu odcina pas grafitowych luster na ścianie, co tworzy wrażenie lekkości.

Archistory_Naboo Studio (11).jpg
Fot. Naboo

Hotelowy, wysoki standard – sypialnia gościnna

Sypialnia gościnna przypomina najlepsze pokoje hotelowe. Od wejścia nie sposób nie zwrócić uwagi na fakturę szaf ubraniowych. Płyty meblowe mają intrygującą fakturę, inspirowaną lnianym płótnem. Ten sam wzór pojawia się także na skrzydle drzwiowym. Podobnie wykończono też drzwi w innych pomieszczeniach (spieki kwarcowe w kuchni i drewno w przedpokoju). Realizacja takich projektów jest możliwa dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom polskiej firmy PIU Design. Łóżko w sypialni gościnnej stoi na tle ściany wykończonej miękkim welurem. Na oknach pojawiają się zasłony uszyte z tkanin o grubym, mięsistym splocie. Dzięki temu sypialnia wydaje się miękka i otulająca.

Archistory_Naboo Studio (20).jpg
Fot. Naboo

W pokoju miała panować atmosfera relaksu i wyciszenia, dlatego wyposażenie jest ograniczone do minimum. Znalazły się tu dwa lekkie stoliczki nocne i komoda z barwionego jesionu. Ogromną role pełnią tu lampy, które pełnią dwojaką funkcję. Są zarówno dekoracyjne, jak i budują wypoczynkowy nastrój. Refleksy światła odbijają się w grafitowym lustrze. Wąski pas tworzy ciekawy, powiększający przestrzeń akcent.

Archistory_Naboo Studio (24).jpg
Fot. Naboo
Archistory_Naboo Studio (23).jpg
Fot. Naboo

Teatr światła – gościnna łazienka

Na parterze znajduje się także gościnna toaleta. Wystrój doskonale wpisuje się w aktualne trendy projektowe w aranżacjach wnętrz tego typu. Łazienka jest nieco teatralna i zachwyca efektowymi rozwiązaniami. Bazą wystroju są płyty betonowe z efektem trójwymiarowym, spieki Laminam, które wykorzystano zarówno na ścianie, jak frontach szafek oraz fornir dębowy, który pojawia się między innymi na suficie. Atmosferę luksusowego SPA, oprócz wcześniej wspomnianych wzorów i faktur, tworzą tu rozbudowane oświetlenie oraz wolnostojąca ceramika. Efektowana wanna, umywalka i baterie mają eleganckie i nowoczesne formy. Toaleta jest niewielka, ale nadrabia wytwornym charakterem.

W kierunku wypoczynku – antresola

Archistory_Naboo Studio (16).jpg
Fot. Naboo

Na piętrze znajduje się prywatna część domu. Rozpoczyna się już na wychodzącej nad przestrzeń salonu antresoli. Znajduje się tu wygodny fotel i biblioteczka wypełniona ulubionymi książkami Inwestorów. Roztacza się stąd piękny widok na aranżację salonu, zwłaszcza wysoką, kamienną ścianę  i efektowne oświetlenie. Z antresoli można też przejść na taras, położony na dachu budynku.

Butikowa garderoba

Korytarz prowadzi do pojemnej garderoby. Cała zabudowa została precyzyjnie zaprojektowana zgodnie z potrzebami właścicieli, zwłaszcza Pani domu. Ubrania sezonowe i często używane, okrycia gości, sprzęt sportowy i walizki znalazł się w garderobie na parterze). Garderoba na piętrze przypomina wnętrze luksusowego butiku odzieżowego. Nie mogło tu zabraknąć toaletki z miękkim, wygodnym fotelem projektu marki Nuevo Living.

Archistory_Naboo Studio (17).jpg
Fot. Naboo
Archistory_Naboo Studio (4).jpg
Fot. Naboo

Strefa master

Sypialnia właścicieli również kontynuuje motyw surowych, skalnych powierzchni. Tutaj zestawiono je z drewnianą boazerią w postaci lameli za łóżkiem marki Nobonobo. Druga część ścian w pokoju jest wykończona mikrocementem, natomiast ściana z drzwiami jest pokryta dębowym fornirem. Okładziny ścienne są położone do granicy ściany kolankowej i drzwi – dzięki temu tworzą jedną, estetyczną linię. W ten sprytny sposób projektantki rozwiązały złożone zagadnienie przygotowania kompozycji przestrzeni z niestandardową wysokością i skosami. Biały sufit balansuje zróżnicowane kolory i faktury sypialni.

Archistory_Naboo Studio (10).jpg
Fot. Naboo

Z sypialni można przejść do prywatnej łazienki, wyposażonej w prysznic a dalej, do wspomnianej wcześniej strefy relaksu. Ciekawym rozwiązaniem w łazience jest zastosowanie mat grzejnych na ścianach. Dzięki temu projektantki mogły zmniejszyć rozmiar grzejników w pomieszczeniu. Położenie mat na ścianach ma także inne zalety – szybciej wysychają ręczniki domowników i nie parują im lustra. Urządzeniami można sterować poprzez system smart home.

Archistory_Naboo Studio (5).jpg
Fot. Naboo
Archistory_Naboo Studio (19).jpg
Fot. Naboo

Prywatne uzdrowisko

Pierwotnie miała znajdować się tu główna sypialnia, jednak pomysł dewelopera zakładał niekorzystne położenie sypialni w kierunku ulicy. W przestronnym pomieszczeniu znalazło się miejsce na sprzęt do ćwiczeń oraz duży telewizor, leżak do wypoczynku po skorzystaniu z sauny oraz wanna z hydromasażem.

Archistory_Naboo Studio (18).jpg
Fot. Naboo
Archistory_Naboo Studio (13).jpg
Fot. Naboo
Archistory_Naboo Studio (19).jpg
Fot. Naboo

Połączenie materiałów, kolorów i wzorów w strefie relaksu koresponduje z wystrojem reszty pomieszczeń w domu. Nawet sauna nie jest wyjątkiem – wykonano ją z wybarwionej na karmelowy odcień osiki. W saunie stoi dwufunkcyjny piec, dzięki temu domownicy mogą korzystać zarówno z sauny parowej, jak i suchej na życzenie. Taka przestrzeń do relaksu jest spełnieniem marzeń.

Projekt wnętrza i stylizacja: Naboo Studio

Archistory_Naboo Studio (22).jpg
Fot. Naboo
Archistory_Naboo Studio (21).jpg
Fot. Naboo

Podobne artykuły

 Funkcjonalne mieszkanie z antresolą w Białymstoku
Inwestorka marzyła o wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, ale z nutą domowej przytulności. Aby stały się rzeczywistością...
czytaj więcej
Aranżacja z duszą – zwycięski projekt w Konkursie Wnętrze Roku
Firma Pfleiderer zorganizowała Konkurs Wnętrze Roku. Autorką zwycięskiego projektu jest Martyna Jaworska z pracowni Ma.Sphera...
czytaj więcej