Zlew z widocznym frontem

Zlew z widocznym frontem

Trudno wyobrazić sobie funkcjonalną kuchnię bez zlewozmywaka. W każdej zabudowie, oprócz opcjonalnej zmywarki, powinno się znaleźć miejsce nawet na niewielki, jednokomorowy zlew, który umożliwi przygotowywanie posiłków i sprzątanie. Zlewozmywak z widocznym frontem to element wyposażenia wyjątkowych wnętrz. Kojarzony z estetyką wnętrz prowansalskich i inspirowanych stylami vintage, może jednak zachwycać również w nowoczesnym wydaniu. Elegancka misa ceramiczna z widocznym fartuchem – do jakich aranżacji pasuje i jakie są zalety zlewozmywaków ceramicznych?
3:00 min
0
0

Do jakich stylów pasuje zlewozmywak ceramiczny z fartuchem? Najczęściej spotkamy go we wnętrzach stylizowanych na retro: klasycznych, prowansalskich czy angielskich, ale dzięki odpowiedniej aranżacji, może być ozdobą kuchni skandynawskiej czy nowoczesnej i minimalistycznej. Biały, ceramiczny front oferuje wiele kreatywnych możliwości. Zlewy dostępne są w bogatej ofercie rozmiarów i kształtów, dlatego łatwo znajdziemy produkt pasujący do naszej kuchni i stylu życia. Jeśli posiadamy zmywarkę i rzadko gotujemy, z pewnością wystarczy nam zlew jednokomorowy. Do intensywnie użytkowanych kuchni, w których spędzamy dużo czasu lub kuchni dla dużej rodziny, polecamy zlewy dwukomorowe.

Autor:
Redakcja
Data:
06.05.2020
Aktualizacja:
07.02.2024
Zlewozmywak 1-komorowy bez ociekacza Deante Sabor
Zlewy ceramiczne świetnie prezentują się z jasnym, drewnianym blatem. Fot. Deante
Deante Sabor ZCB 610K
Zlewozmywak 1-komorowy bez ociekacza
sprawdź
Sabor
Marka Deante
sprawdź

Modne zlewozmywaki ceramiczne

Biały zlew kuchenny ceramiczny z widocznym frontem to z pewnością jeden z najpopularniejszych modeli w tym segmencie. Jest niezwykle uniwersalny i pasuje do wielu przestrzeni. Możemy sparować go z jasnymi szafkami i drewnianym blatem kuchennym w kolorze jasnego drewna, aby uzyskać przytulną i sielską kuchnię skandynawską. Ciekawym wyborem są również barwione: w odcieniach cappuccino lub czarne. Zlewozmywak ceramiczny czarny świetnie uzupełni kuchnie industrialne i w stylu nowoczesnym. Ich połyskujące wykończenie będzie pasowało do polerowanych blatów, np. kamiennych lub z konglomeratu.

Sink Unit zlew modułowy V&B z manualnym korkiem
Zlewozmywak modułowy Sink Unit pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych zabudów kuchennych. Fot. Villeroy & Boch

Zalety ceramicznego zlewozmywaka

Zlewy ceramiczne są produktami ekologicznymi. Wykonane z mieszanki naturalnych minerałów i wypalane w wysokich temperaturach oraz poddane szkliwieniu, uzyskują odporność na szok termiczny i zarysowania. Poza wyjątkowymi walorami estetycznymi, za wyborem tego rodzaju armatury kuchennej przemawia też prosta pielęgnacja powierzchni i łatwość użytkowania zlewów ceramicznych. Szkliwiona misa jest odporna na zaplamienia, nie żółknie pod wpływem promieniowania UV i nie przyjmuje zapachów. Jak pielęgnować zlew ceramiczny? Łatwo utrzymamy go w czystości podczas codziennej eksploatacji kuchni. Do mycia zlewów z ceramiki możemy wykorzystać preparaty do powierzchni szkliwionych, jakich używamy w łazience. Wystający fartuch zabezpieczy górną część szafek pod zlewem.

Biała kuchnia z ceglastą ścianą Deante Lusitano
Modele zlewów ceramicznych to też praktyczne warianty wpuszczane. Fot. Deante
Lusitano
Marka Deante
sprawdź
Deante Lusitano ZCL 651N
Zlewozmywak 1,5-komorowy z ociekaczem
sprawdź

Kupujemy zlew ceramiczny – na co zwrócić uwagę?

Zastanówmy się nad rozmiarem i kształtem zlewu. Zlewozmywaki ceramiczne z widocznym frontem to najczęściej modele bez ociekacza, jednak znajdziemy też wiele modeli podwieszany i wpuszczanych w blat, które oferują również praktyczny ociekacz. W podjęciu decyzji pomogą nam też nie tylko wcześniej wspomniany czas i zakres prac wykonywanych przez nas w kuchni, ale też jej rozmiar, umiejscowienie i szerokość szafki pod zlew. Wiele modeli posiada możliwość regulacji ustawienia zlewu względem linii szafek i określenia, na ile cm fartuch będzie wystawał przed fronty meblowe. Warto dokładnie zmierzyć szafki i zaplanować docelowy zasięg zlewu przed zakupem, aby uniknąć problemów z instalacją lub późniejszym korzystaniem z mebla.

Dwukomorowy zlew modułowy w nowoczesnej kuchni
Dwukomorowy zlew modułowy w nowoczesnej kuchni. Fot. Villeroy & Boch
Nowoczesna kuchnia z biało-zieloną zabudową
Aranżacja kuchni z czarnym blatem i czarnym zlewem z widocznym frontem. Fot. Deante
Deante Tamizo BQT M63M
Bateria kuchenna, mosiądz
sprawdź
Tamizo
Marka Deante
sprawdź

Jaką baterię wybrać do zlewu ceramicznego?

Dobierzmy ją do stylu urządzanego wnętrza – jeśli stawiamy na klimaty skandynawskie, retro i vintage, możemy dopasować do niego baterię dwuuchwytową o mosiężnym, złotym lub miedzianym wykończeniu. Do wnętrz nowoczesnych lepiej sprawdzą się minimalistyczne, stojące baterie kuchenne w klasycznym, chromowanym wykończeniu. 

Podobne artykuły

Kuchnia w stylu prowansalskim
Ciepła, przytulna i z romantyczną duszą. Tak w skrócie można określić estetykę prowansalskiej kuchni. Jasne kolory i wyjątkowe...
czytaj więcej
Ergonomiczna kuchnia - jak ją zaplanować?
Nowoczesna kuchnia to nie tylko eleganckie szafki i błyszczące nowością AGD. Aby wnętrze było podwójnie piękne, przede wszystkim...
czytaj więcej
Co na ścianę nad blatem w kuchni?
Ściana między szafkami w kuchni jest integralną częścią aranżacji pięknych i praktycznych kuchni. To coś więcej, niż tylko...
czytaj więcej
Rodzaje frontów kuchennych
Meble to nieodzowny element wyposażenia wnętrza każdej kuchni. Styl wnętrza i ogólne wrażenie estetyczne pomieszczenia są...
czytaj więcej