Jaki ekspres do 2500 zł? 3 polecane modele marki Philips

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jaki ekspres do 2500 zł? 3 polecane modele marki Philips

Ekspresy Philips zbierają wiele pozytywnych recenzji i są chętnie wybierane przez miłośników kawy. Producent postawił na wygodne w użytkowaniu sprzęty z innowacyjnym systemem do spieniania mleka. To wszystko - w atrakcyjnej cenie, zwłaszcza jeśli porównamy z innymi automatycznymi ekspresami ciśnieniowymi. Jaki model będzie najlepszym wyborem? Podpowiemy, na które zwrócić szczególną uwagę!
2:00 min
0
0

Ekspres Philips - jak wybrać najlepszy model?


Zanim przejdziemy do konkretnych poleceń, dobrze zastanowić się, jakie aspekty urządzenia przeanalizować, by upewnić się, że to najlepszy wybór! Ekspresy ciśnieniowe powinny być przede wszystkim dostosowane do preferencji kawoszy, którzy będą przygotowywać z ich pomocą swoje ulubione napoje. Dlatego pierwszym krokiem do podjęcia trafnej decyzji o zakupie ekspresu, będzie rozeznanie, jakie kawy najczęściej pijemy. Wszyscy domownicy powinni zrobić listę ulubionych napojów - zarówno tych, bez których nie wyobrażają sobie początku dnia, jak również takich kaw, po które sięgają od czasu do czasu.


Gdy mamy świadomość, jakie kawy powinien przygotowywać nasz nowy ekspres, czas przejść do analizy pozostałych parametrów. Dobrze zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:


  • wymiary ekspresu;
  • moc urządzenia;
  • system spieniania mleka;
  • intuicyjna obsługa;
  • łatwość czyszczenia;
  • design;
  • hałas generowany w trakcie pracy.


Te wszystkie elementy mają wpływ nie tylko na to, jaką kawę otrzymujemy, ale jak komfortowe jest używanie konkretnego modelu ekspresu.

Autor:
Redakcja
Data:
03.01.2023
ab32d819bcc45589ece865221169105f.jpg

Philips Latte Go - co to za system?

Innowacją, która stoi za sukcesem ekspresów marki Philips, jest system spieniania mleka. Zamiast niewygodnej rurki, którą trudno umyć, mamy poręczny pojemnik przyczepiany bezpośrednio do ekspresu. Łatwo go przechowywać w lodówce, a także — dbać o jego czystość, myjąc z innymi naczyniami w zmywarce.


Wiele osób ceni wygodę, jaka jest związana z tego typu rozwiązaniem — zwłaszcza jeśli trudno wyobrazić sobie dzień bez kawy z puszystą pianką.


Ekspresy ciśnieniowe marki Philips — jaki model wybrać?


Pora przejść do poleceń konkretnych modeli. Jaki budżet warto założyć? Ekspresy tej marki możemy kupić już za mniej niż 2000 zł, optymalnie jednak celować w przedział cenowy 2000-3000 zł, by mieć w czym wybierać. Oto najciekawsze modele, które sprawdzą się w każdej kuchni!


  • PHILIPS 3200 Series LatteGo Premium EP3243/50 - ekspres, który dobrze prezentuje się na kuchennym blacie. Pozwala przygotować takie kawy, jak: americano, cappuccino, espresso, latte macchiato - każdy znajdzie więc coś dla siebie. Funkcja Moja Kawa pozwala dostosować moc napoju oraz ilość mleka i kawy do osobistych preferencji. Szybkie czyszczenie i wygodne przechowywanie pojemnika na mleko to mocna strona wszystkich owianych ekspresów Philips. Podobnie jak intuicyjny panel sterowania - ulubione napoje przygotujemy w kilka chwil, wybierając odpowiedni przycisk.


  • PHILIPS 2200 Series LatteGo EP2231/40 - w promocji ten model można kupić poniżej 2000 zł. Automatycznie przygotujemy trzy rodzaje kaw, w tym - cappuccino z aksamitną pianką. System Aroma Extract zapewnia równowagę między temperaturą parzenia a ekstrakcją aromatu - docenią to wszyscy miłośnicy kawy! Tutaj również za spienianie mleka odpowiada system LatteGo z wygodnym w obsłudze pojemnikiem.


  • PHILIPS Series 5400 LatteGo EP5447/90 - to model dla tych, którzy uwielbiają eksperymentować z kawami lub zapraszać gości, oferując im wiele opcji do wyboru. Przygotujemy tutaj automatycznie takie napoje, jak: americano, caffe au lait, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, espresso, latte macchiato, ristretto. A wszystko to intuicyjnie i łatwo dzięki kolorowemu wyświetlaczowi. Swoje preferencje odnośnie kawy możemy zapisać w jednym z czterech profili użytkownika. Osoby potrzebujące więcej energii, mogą skorzystać z funkcji Extra Shot - kawa będzie mocniejsza, ale pozbawiona goryczy w swoim posmaku. Ekspres kupimy za nieco ponad zakładany budżet 2500 zł - warto jednak wypatrywać promocji.


Ekspresy ciśnieniowe Philips w sklepie MediaMarkt cieszą się popularnością ze względu na łatwą obsługę i unikatowy system spieniania mleka. Warto przyjrzeć się dokładnie poszczególnym modelom, by wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni!