Kuchnia w stylu minimalistycznym

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny oznacza rezygnację z tego, co zbędne, eksponując to, co w danym wnętrzu najważniejsze. Jest uniwersalny, trwały i ponadczasowy, stanowi doskonałą odpowiedź na nieustannie zmieniającą się modę.
4:00 min
0
0

Minimalistyczna kuchnia to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie uporządkowanie i ład. Nie ma w niej miejsca na ozdoby, bibeloty i dodatki. Główną rolę grają w niej czyste, estetyczne linie, proste kształty, pozbawione zbędnych detali, nieskazitelne powierzchnie i szlachetne materiały. Minimalizm nie potrzebuje dodatków ani urozmaiceń, jest piękny sam w sobie.

Autor:
Redakcja
Data:
20.07.2021
Aktualizacja:
21.04.2022
Aranżacja industrialnej kuchni z szarą zabudową
W projekcie przestronnej kuchni z wyspą zdecydowano się na stonowaną kolorystykę: biel, czerń i delikatne szarości. Fot. Opoczno
Grava
Marka Opoczno
sprawdź
Opoczno Grava Graphite OP662-055-1
Płytka uniwersalna, 79,8x79,8 cm
sprawdź

Proste, uporządkowane wnętrza  doskonale oddają zamiłowanie właściciela do porządku i harmonii w przestrzeni. Aranżacja minimalistycznej kuchni musi być dobrze przemyślana, gdyż w prostym wnętrzu liczy się każdy detal. Dlatego też często w tego pomieszczeniach rezygnuje się z widocznych uchwytów szafek, by te nie zaburzały czystej formy kompozycji. Wnętrze w stylu minimalistycznym cechuje przemyślany dobór wyposażenia oraz wysokiej jakości materiałów i sprzętów AGD.


W pomieszczeniach tego typu najlepiej unikać bogatych zdobień, wzorzystych dodatków lub innych elementów, które mogą odwrócić uwagę. Przeważa tu biel, stonowana szarość oraz czerń, które same w sobie zachwycają w połączeniu z nieskazitelnym wyglądem elementów wystroju.

Pomysł na kuchnię w drewnie
Wysokiej jakości drewno doskonale odnajdzie się w minimalistycznej kuchni. Fot. Domni
Grace
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Grace Bianco Inserto B
Dekoracja ścienna, 29,5x59,5 cm
sprawdź
Paradyż Trophy Brown Gres Szkl. Rekt. Mat.
Płytka uniwersalna, 21,5x98,5 cm
sprawdź
Paradyż Grace Bianco Rekt.
Płytka ścienna, 29,5x59,5 cm
sprawdź

Płytki do minimalistycznej kuchni

Minimalistyczna kuchnia oznacza jakość ponad ilość. Dlatego warto postawić na wyposażenie wysokiej jakości, które same w sobie będą cieszyć oko. Dobrym rozwiązaniem, godzącym prostotę, nowoczesne rozwiązania i atrakcyjny wygląd są płyty wielkoformatowe. Niemal niewidoczne spoiny doskonale wpisują się w filozofię tego stylu. Zależnie od preferencji, znajdziemy tam modele imitujące wyglądem beton, jak i naturalny kamień: marmur, granit, czy onyks. Bez względu na to, jaki materiał bardziej pasuje do Waszej aranżacji, na pewno efekt będzie satysfakcjonujący.Ciekawym rozwiązaniem jest również wysokiej jakości drewno, którego struktura ociepli wnętrze i nada mu bardziej przyjazny charakter.

Kolejnym, ważnym elementem wyposażenia kuchni jest zlewozmywak. We wnętrzach urządzanych w stylu minimalistycznym warto postawić na model, który będzie komponować się z resztą wyposażenia. Ciekawą alternatywą dla modeli stalowych są zlewozmywaki wykonane z granitu. Do wyboru mamy wiele modeli, dzięki czemu bez problemu dobierzemy odpowiedni wymiar do naszej kuchni.

Organizacja ponad wszystko

Przestrzeń minimalistycznej kuchni cechuje przede wszystkim uporządkowanie. Dlatego podczas planowania wnętrza należy zadbać o to, by znalazło się w nim dostatecznie dużo miejsca na przechowywanie urządzeń kuchennych, garnków oraz innych, niezbędnych w tym pomieszczeniu elementów. 

Minimalistyczna, biało-szara kuchnia w kolekcji Cerrad Apenino
Połyskujące powierzchnie doskonale pasują do stylu minimalistycznego. Fot. Cerrad
Cerrad Apenino bianco 24862
Płytka uniwersalna, 29,7x59,7 cm
sprawdź
Beton - pomysły na aranżację wnętrz
sprawdź
Cerrad Apenino gris lappato 24985
Płytka uniwersalna, 59,7x59,7 cm
sprawdź
Apenino
Marka Cerrad
sprawdź

Gra świateł

Ważnym elementem wystroju w prostej kuchni jest oświetlenie. Minimalistyczne wnętrze potrzebuje dobrej ekspozycji, którą zapewni odpowiednie światło. Jakie lampy wybrać do minimalistycznej kuchni? Postawmy na proste, oszczędne formy wiszących lamp, czy plafonów. W kuchni dobrze sprawdzi się także oświetlenie punktowe, czy systemy szynowe, które pozwalają nam na dowolną regulację kierunku światła.

Jasna kuchnia z wyspą Paradyż Favaro
Minimalistyczne wnętrza definiuje uporządkowana, schludna przestrzeń. Fot. Ceramika Paradyż
Favaro
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Favaro Bianco struktura połysk
Płytka ścienna, 9,8x29,8 cm
sprawdź

Zobacz również:

Łazienka w stylu minimalistycznym
Zgodnie z maksymą stylu „mniej znaczy więcej” w minimalistycznej łazience odnajdziemy tylko niezbędne wyposażenie, proste...
czytaj więcej