Oświetlenie ogrodowe – stwórz wyjątkowy nastrój
1. Funkcja lamp ogrodowych - jakie źródło światła wybrać?
Zastanówmy się, co ma oświetlać wybrana oprawa. Wiszące lampy ogrodowe są przeznaczone do oświetlenia fasad i drzwi wejściowych. Lampy stojące z czujnikiem ruchu możemy wykorzystać do oświetlenia ścieżki w ogrodzie, lub podjazdu. Kształt i rozmiar oświetlenia zewnętrznego powinien pasować do miejsca, w którym się znajdzie.
2. Jakość i odporność
Wybierając oświetlenie zewnętrzne musimy sprawdzić, czy posiadają odpowiednio wysoką klasę szczelności IP65. Dzięki temu żarówki led będą odporne na działanie deszczu i śniegu. Dodatkowo, oświetlenie do ogrodu musi posiadać mocną, solidną konstrukcję.
3. Dekoracyjne oświetlenie ogrodowe
Tak jak w aranżacji wnętrz, również w ogrodzie potrzebne jest oświetlenie dekoracyjne, akcentujące wybrane fragmenty przestrzeni. Zwłaszcza jeśli w naszym ogrodzie znajdują się wyjątkowe rośliny lub elementy małej architektury, które warto odpowiednio podkreślić. Nowoczesne lampy ogrodowe i żarówki LED niewielkiej mocy już 4W są w stanie dać ciekawy efekt, bez obawy o wysokie rachunki za prąd.
Ogród zachwyca kolorami, dlatego idealnym rozwiązaniem są lampy ogrodowe z wysokim współczynnikiem oddawania barw CRI>90. Będzie to gwarancją, że kolory elewacji i roślin nie będą przekłamane, nawet po zmroku.
Elewacja to wizytówka budynku, dlatego potrzebuje odpowiedniej dekoracji. Tutaj doskonałe oświetlenie to kinkiety, które możemy ciekawie grupować w niepowtarzalne sceny świetlne.
4 proste zasady pozwolą wybrać najlepsze oświetlenie do ogrodu: funkcjonalne, bezpieczne, dostosowane do potrzeb oraz indywidualnego kształtu budynku i otoczenia. Dzięki efektownemu oświetleniu lamp ogrodowych każdego wieczoru możemy stworzyć swoisty teatr światła we własnym ogrodzie.