Pomysł na balkon

Pomysł na balkon

Coraz dłuższe wieczory w połączeniu z piękną pogodą zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Poranna kawa wypita przy pierwszych promieniach słońca, czy wieczorne rozmowy z przyjaciółmi wypełnione kolorami zachodzącego słońca, to wyjątkowe chwile na które czekamy cały rok. Przytulnie urządzony balkon będzie idealnym tłem dla takich momentów!
2:00 min
0
0

Do tematu aranżacji balkonów, z roku na rok, podchodzimy z coraz większą uwagą i odwagą. Jeszcze kilka lat temu, balkonowy wystrój ograniczał się do dekoracji balkonów kwiatami, meble były rzadkością. Dziś balkon traktowany jest jako dodatkowa przestrzeń dzienna, tutaj chętnie spożywamy wspólne posiłki, odpoczywamy po ciężkim dniu.Jak urządzić idealny balkon? Jakie płytki wybrać podczas aranżacji balkonu?

Autor:
Redakcja
Data:
17.06.2019
Aranżacja nowoczesnego przestronnego balkonu
Płytki z kolekcji LOFT dostępne są w trzech kolorach. Fot. Opoczno
Opoczno Loft Grey Elew OP442-004-1
Opoczno Loft Grey Elew OP442-004-1
Płytka elewacyjna, 6,5x24,5 cm
sprawdź
Loft
Loft
Marka Opoczno
sprawdź
Opoczno Loft Grey OP442-021-1
Opoczno Loft Grey OP442-021-1
Płytka elewacyjna, 30x30 cm
sprawdź

Na samym początku projektowania balkonu powinniśmy określić jego funkcję. Czy chcemy wstawić tam meble: mały stolik, krzesła, a może ławę albo bujany fotel? Określmy nasze potrzeby, dopasujmy wyposażenie do naszego stylu życia. Po określeniu niezbędnych mebli, dobierzmy odpowiednie oświetlenie, rośliny, dodatki.

Balkon i płytki drewnopodobne Cerrad Celtis
Płytki drewnopodobne na tarasie położone na ścianie i podłodze. Fot. Cerrad
Cerrad Celtis Nugat 25236
Cerrad Celtis Nugat 25236
Płytka uniwersalna, 17,5x60 cm
sprawdź
Celtis
Celtis
Marka Cerrad
sprawdź

Kwiaty, zioła na balkonie

Istotnym elementem każdego balkonu są rośliny. Pięknie kwitnące fuksje, aksamitki, czy pelargonie zamienią przestrzeń naszego balkonu w wyjątkowe, kolorowe miejsce. Poza donicami montowanymi na balustradzie balkonu, rośliny możemy umieścić na stojących, lub mocowanych na ścianie kwietnikach. Ciekawym pomysłem jest aranżacja kącika zielarskiego: świeża bazylia, mięta czy tymianek będą doskonałym dopełnieniem naszych potraw.

Balkon ozdobiony drewnopodobną płytką - Cersanit I love wood
Aranżacja balkonu z drewnopodobną płytką. Fot. Cersanit
I love wood
I love wood
Marka Cersanit
sprawdź
Płytka drewnopodobna
#Płytka drewnopodobna
sprawdź
Cersanit Sandwood Beige W484-001-1
Cersanit Sandwood Beige W484-001-1
Płytka ścienno-podłogowa, 18,5x59,8 cm
sprawdź

Oświetlenie balkonu

Kinkiety, latarenki, świeczniki po zmroku pięknie rozświetlą naszą aranżację, stworzą wyjątkowy nastrój. Podczas zakupu pamiętajmy, żeby oświetlenie stosowane na balkonie miały specjalne oznaczenie, które pozwala na bezpieczny montaż na zewnątrz. Szukajmy produktów z oznaczoną klasą szczelności (IP). Jest to norma, która określa stopień ochrony urządzenia elektrycznego przed dostaniem się wody, wilgoci, ciał stałych. Na balkonie lampy powinny mieć oznaczenie minimum IP44.

Płytki na balkon

Podłoga na balkonie powinna być trwała, mrozoodporna. Jeśli jesteśmy nabywcami mieszkania w nowym budownictwie, polecamy nie odkładać wykańczania balkonu na później. Przy całkowitych kosztach, płytki balkonowe nie są dużym wydatkiem, warto zadbać o nie podczas wykańczania całego mieszkania. Na balkonie najlepiej sprawdzą się odporne na uszkodzenia i zarysowania gresy. Jeśli w aranżacji mieszkania postawiliśmy na naturalne materiały, warto rozważyć zastosowanie płytek drewnopodobnych. Podczas montażu płytek mrozoodpornych należy pamiętać o zastosowaniu fug mrozoodpornych. Mała nasiąkliwość wodna jest gwarancją, że płytki posłużą nam wiele lat.

Podobne artykuły

Wybieramy płytki tarasowe
Budując lub remontując dom myślimy kompleksowo. Wykończenie i detale mają wpływ na ogólny odbiór przestrzeni zarówno wnętrza...
czytaj więcej
Jak wybrać płytki na schody zewnętrzne?
Schody wejściowe stanowią integralną część bryły domu. Ich estetyka powinna być więc spójna i przemyślana, aby tworzyły z...
czytaj więcej