Wielki błękit – apartament nad Odrą

Wielki błękit – apartament nad Odrą

Niezwykle malownicza lokalizacja nad brzegiem Odry, w otoczeniu zieleni, to jeden z największych atutów osiedla Olimpia Port we Wrocławiu. Przestronny apartament zachwycił właściciela pięknymi widokami, jakie roztaczają się z jego okien. Bliskie sąsiedztwo natury stało się inspiracją do stworzenia aranżacji ponadczasowych wnętrz. Projektem i realizacją zajęła się pracownia Decoroom, z wieloletnim doświadczeniem w wykończeniach mieszkań pod klucz.
2:00 min
0
0

Wrocławskie osiedle Olimipa Port przyciąga malowniczymi krajobrazami i doskonałą infrastrukturą, która zapewnia wysoki komfort życia. Inwestycja deweloperska Achicom znajduje się tuż przy Kanale Żeglugowym i zajmuje powierzchnię ponad 6 hektarów. Zieleń zachęca do aktywności na zewnątrz i uprzyjemnia pracę z domu. Inwestor, który na co dzień ceni sobie spokój i komfortowy wypoczynek, od razu poczuł się tu jak w domu. Wystrój, aranżacje i kompleksowe wykończenie własnego M powierzył pracowni Decoroom.

Autor:
Redakcja
Data:
20.03.2023
Decoroom fot. Marek Koptyński (7).jpg
Fot. Marek Koptyński

Prosty plan

Inwestor ceni sobie ponadczasowy design i elegancję, oraz lubi proste rozwiązania. Projekt 92-metrowego mieszkania doskonale odpowiada więc jego oczekiwaniom. Aranżacja jest utrzymana w stonowanych odcieniach szarości, które przełamują akcenty głębokiego granatu. Pojawiają się tu też nawiązania do estetyki loftowej, w postaci przeszklonych drzwi do gabinetu z czarnymi szprosami oraz ciekawych lamp. Na podłodze znalazły się efektowne i trwałe panele winylowe Tarkett, imitujące drewno.

Decoroom fot. Marek Koptyński (9).jpg
Fot. Marek Koptyński

Gabinet z widokiem

W mieszkaniu musiało znaleźć się miejsce do pracy. Gabinet wydziela przeszklona ścianka ze szprosami. Przeszklenia przepuszczają światło, ale kreują też wygodną przestrzeń skupienia. Biurko ustawione na środku pomieszczenia pozwala oderwać wzrok od pracy na piękne widoki, roztaczające się zza okna. Zieleń koi wzrok zmęczony podczas pracy przy komputerze. Naprzeciwko biurka stoi granatowa sofa – tworzy wygodny kącik czytelniczy lub miejsce dla gości. Atmosferę wyciszenia i skupienia podkreśla też niebieska ściana. Ocień dobrze komponuje się z białą zabudową z czarnymi, metalowymi uchwytami w loftowym klimacie.

Decoroom fot. Marek Koptyński (5).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (2).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (3).jpg
Fot. Marek Koptyński

Blue velvet

Strefa dzienna to salon z otwartą na wnętrze kuchnią. Część wypoczynkową wyposażono w wygodną, granatową kanapę oraz okrągłe stoliki kawowe. Na ścianie wiszą kinkiety z oprawami z przydymionego szkła. Dywan i zasłony wprowadzają do wnętrza przytulne i miękkie tony. Zostały wykonane na zamówienie przez firmę Office5.

Dyskretna zabudowa kuchenna wtapia się w tło aranżacji. Szafki w kolorze gołębiej szarości są ozdobione delikatnymi frezami na frontach. Niżej, wzrok pada na granatowe, hiszpańskie kafle z pięknymi, tonalnymi powierzchniami. Funkcję stołu w tym miejscu przejęła praktyczna wyspa, otoczona hokerami z koniakową skórą.

Decoroom fot. Marek Koptyński (14).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (16).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (13).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (19).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (10).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (12).jpg
Fot. Marek Koptyński

Sny o niebieskich migdałach

Szczególne miejsce w projekcie mieszkania zajęła sypialnia. To przytulna strefa, która zapewni codzienny relaks i regenerację. Punktem centralnym sypialni jest duże, wygodne łóżko kontynentalne. Na oknie wiszą granatowe zasłony, które osłonią przed wpadającym przez okno słońcem. Miękkie i ciepłe tkaniny oraz odcień drewna na winylowej podłodze budują wypoczynkowy klimat sypialni. Nie burzy go duża garderoba w zabudowie. Jej białe fronty odbijają światło i optycznie powiększają niewielkie wnętrze.

Decoroom fot. Marek Koptyński (20).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (22).jpg
Fot. Marek Koptyński

Surowa elegancja

W tak efektownym mieszkaniu nie mogło zabraknąć stylowych łazienek. W wystroju wnętrz projektanci postawili na sprawdzony duet drewna i betonu. Pojawiły się tu więc płytki gresowe drewnopodobne oraz imitujące betonowe płyty. Na ich tle pięknie prezentuje się białe akcenty – ceramika sanitarna, armatura oraz detale zabudowy. Duże lustra rozświetlają pomieszczenie. 

Projekt wnętrza i stylizacja: Aleksandra Miodowska, architekt wnętrz Decoroom

Zdjęcia: Marek Koptyński

Decoroom fot. Marek Koptyński (24).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (25).jpg
Fot. Marek Koptyński
Decoroom fot. Marek Koptyński (26).jpg
Fot. Marek Koptyński

Podobne artykuły

Dom pod Warszawą szyty na miarę
200-metrowy dom pod Warszawą został zaprojektowany przez architektkę Agnieszkę Musiał-Chmielnik. Wnętrza zachwycają elegancją...
czytaj więcej
Eklektyzm według Hanny Pietras
Ludzie z natury nie lubią ograniczeń. Stąd pojawia się nieustanne dążenie do nowości o oryginalności. W architekturze odpowiedzią...
czytaj więcej