Dom pod Warszawą szyty na miarę
Sama architektka bezkompromisowo pogodziła dwie, z pozoru zupełnie różne estetyki. Eleganckie wnętrza zyskały ciepło i przytulność. Całość jest bardzo przemyślana – wiszące, obłe formy szafek drewnianych pięknie korespondują z białą mozaiką w kuchni. Wiszące, dekoracyjne lampy wyglądają jak wykonane z drobnych, morskich kamyczków i podkreślają formę stołu w części jadalnej. Struktury, wzory i kolory charakterystyczne dla stylu wnętrz śródziemnomorskich zostały ujęte w eleganckie, zaokrąglone formy typowe dla stylu modern classic. Całość okrasza błysk złota i mosiądzu.
Ciekawa koncepcja otwartego parteru tworzy dwie sąsiadujące ze sobą, ale niezależne strefy – kuchenną i wypoczynkową. Biała kuchnia jest pełna elegancji, jednak nie dominuje pomieszczania. Wspomniana wcześniej szafka w odcieniu drewna buduje salonowy charakter. Pomiędzy strefą przygotowywania posiłków a jadalnią znajduje się funkcjonalna wyspa. Bryła jest wykończona naturalnym kwarcytem. W strefie jadalni znajdziemy nowoczesny stół z okrągłym blatem, przy którym stoi ciekawy mix krzeseł – tapicerowanych szarą tkaniną, z giętymi elementami, oraz z charakterystyczną, wiedeńską plecionką.
Salon ze śródziemnomorskim charakterem
Po drugiej stronie strefy dziennej znajdziemy salon. Myślą przewodnią wnętrza jest komfortowy wypoczynek, dlatego w centrum pomieszczenia stanęła wygodna, grafitowa sofa. Obok stanął stolik kawowy, wykonany z tego samego kwarcytu, który wcześniej spotkaliśmy na blacie w kuchni oraz dekoracyjny regał. Oba meble zdobią mosiężne wykończenia, pasujące do elementów na oprawach oświetleniowych. Elegancję stylu modern classic możemy dostrzec w drewnianych meblach o pięknych, klasycznych formach - niewielkie biuro i szafka RTV na lekkich, zgrabnych nóżkach. Ściana telewizyjna z kominkiem znajduje się naprzeciwko kanapy. Jest wykończona pięknym tynkiem strukturalnym w odcieniu piaskowca. Ciepły kolor i faktura tynku wprowadza do wnętrza lekki i swobodny element śródziemnomorski.
Charakterna sypialnia
Główna, należąca do właścicieli sypialnia to wielofunkcyjna przestrzeń. Strefa master oferuje też prywatną łazienkę oraz garderobę. Beżowe łóżko tapicerowane zwrócone jest w stronę wysokich zabudów. Fronty mebla są wykończone lustrem, które sprytnie ukrywa drzwi do obu pomieszczeń.
Pani Domu ma do dyspozycji piękną toaletkę z dekoracyjnym lustrem. Dominantą kompozycyjną w sypialni jest jednak mural, znajdujący się na ścianie za wezgłowiem łóżka. Piękny, wyrazisty wzór w odcieniu szarości przykuwa uwagę.
Moc detalu
Główna łazienka to prywatna strefa właścicieli domu. Kontynuuje estetykę śródziemnomorską, w której utrzymana jest sypialnia. Ściany zdobią wzorzyste płytki, przełamane białą mozaiką. Wzór marokańskiej koniczyny jest niezwykle popularny we wnętrzach południowej Europy, a w tej aranżacji wyznacza dwie strefy kąpielowe. Pierwsza jest wyposażona w wygodną, wolnostojącą wannę, natomiast druga w kabinę typu walk-in. Pod prysznic architektka wybrała odpływ liniowy Geberit CleanLine w pięknym, szampańskim odcieniu, który podkreśla mosiężną armaturę.
Architektka zaznacza, że dbałość o detale aranżacyjne jest jednym z najważniejszych założeń całej realizacji. Dopracowane szczegóły są największym atutem wnętrz. W strefie kąpielowej architektka wybrała między innymi produkty z oferty marki Geberit. WC i bidet Geberit ONE wiszą na stelażach podtynkowych Duofix. Przycisk spłukujący to Sigma50 dopełnia aranżację ciekawym wzornictwem i funkcjonalnością.
- Przyciski Sigma50 dały możliwość podkreślenia charakteru aranżacji i tego, jak ważna jest tu dbałość o każdy szczegół. W łazience głównej powierzchnia przycisku została pokryta białym spiekiem. Dzięki temu widoczny jest sam przycisk w kolorze mosiądzu, który pięknie pasuje do odpływu liniowego (także z oferty Geberit) czy armatury. Z kolei w toalecie na dole powierzchnia przycisku wtapia się w ścianę z oliwkową płytką, dzięki czemu mosiężny detal wyróżnia się, komponując się przy tym z innymi złotymi elementami – wyjaśnia architektka.
Konsekwentne opracowanie detali możemy dostrzec też w łazience dziecięcej. Jest nieco bardziej nowoczesna i pojawia się tu więcej wzorów. Płyty terazzo ciekawie komponują się z kafelkami w formie cegiełek – dopełniają je czarne i miedziane akcenty. W strefie toaletowej pojawia się bidet i miska z kolekcji Geberit Acanto ze stelażami podtynkowymi Geberit. Uwagę przyciąga efektowny przycisk Sigma 01. Zestaw z oferty jednego producenta pozwoli zachować trwałość i bezpieczeństwo użytkowania łazienek przez lata.
Zdjęcia: Łukasz Zandecki
Stylizacja: Aleksandra Tefelska
Partner sesji: Geberit