Kuchnia w stylu nowoczesnym

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu i jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Jeśli jest nowoczesna i funkcjonalna, chętnie spędzamy w niej czas, nie tylko podczas przygotowywania posiłków. Podpowiadamy, jak najlepiej zaaranżować nowoczesną kuchnię.
4:00 min
0
0

W nowoczesnych wnętrzach mamy pełną dowolność, jeśli chodzi o wybór koloru. Często w kontraście do wszechobecnej bieli, do współczesnej kuchni wybieramy mocne szarości, grafit, a nawet czerń. Mile widziane są również inne, nasycone kolory: popularna jest m innymi butelkowa zieleń i granat.

Autor:
Redakcja
Data:
04.04.2019
Drewniany kunszt w kolekcji Paradyż Pago
Surowość kontrastowej bieli i czerni świetnie uzupełnia ciepły rysunek naturalnego drewna. Nowoczesna kuchnia nie boi się łączyć pozornych sprzeczności. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Pago Natural
Paradyż Pago Natural
Płytka uniwersalna, 16x98,5 cm
sprawdź
Paradyż Pago Natural Mozaika Cięta
Paradyż Pago Natural Mozaika Cięta
Mozaika cięta, 29,8x29,8 cm
sprawdź
Pago
Pago
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź

Meble nowoczesne, czyli jakie?


Przede wszystkim – ergonomiczne rozplanowane i funkcjonalne. W nowoczesnej kuchni wszystko ma swoje miejsce. Prawidłowy układ ciągów roboczych, przygotowany z zachowaniem wygodnych i przede wszystkim — bezpiecznych odległości, to podstawa w nowoczesnym wnętrzu.


W tym stylu stawiamy raczej na oszczędne rodzaje frontów meblowych, bez ozdób i wyraźnego frezowania. Dobieramy do nich równie minimalistyczne uchwyty: proste antaby, uchwyty listwowe, lub rezygnujemy z nich zupełnie na rzecz rozwiązań typu „push”. Popularne są różne rodzaje wykończeń, od wysokiego połysku po mat. Dzięki nowoczesnym płytom laminowanym już nie musimy obawiać się śladów palców na ciemnych meblach, a zamiast lakierowanej płyty czy laminatu na frontach możemy wybrać malowane szkło. Kolorowy lacobel, koniecznie hartowany, będzie również ciekawą alternatywą dla płytek nad blatem.

Kuchnia z płytkami z efektem betonu
Fot. Cerrad
Lukka
Lukka
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Lukka dust 22257
Cerrad Lukka dust 22257
Płytka uniwersalna, 79,7x79,7 cm
sprawdź

Równie ważne jest wyposażenie wnętrza szafek. Zwróć uwagę na funkcjonalne systemy do przechowywania i segregacji odpadów, rozwiązania typu cargo i ergonomiczne kosze do narożników. Zastosowanie ich w nowoczesnej kuchni, znacznie podniesie komfort jej użytkowania.

Nowoczesne blaty kuchenne

Mówiąc o blacie – w nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć nowoczesnych materiałów. Świetnie sprawdzą się tutaj innowacyjne blaty wykonane z wysokoodpornych laminatów HPL, tworzywa typu solid surface lub konglomeratów. Dzięki wyjątkowym właściwościom tworzywa wykonane z mieszanek mineralno-akrylowych lub z dodatkami żywic, nadają się do wykorzystania nawet w intensywnie użytkowanych kuchniach. Są trwałe, nienasiąkliwe, odporne na zabrudzenia i środki chemiczne. Możemy stworzyć z nich jednolite płaszczyzny o kształtach i powierzchni nieosiągalnych dotąd dla drewna i kamieni. Bogata gama kolorystyczna sprawia, że z łatwością znajdziemy w niej konglomeraty wiernie naśladujące wygląd naturalnych minerałów. Oczywiście, to nie wszystkie rodzaje blatów kuchennych. Więcej na ich temat możecie przeczytać w przygotowanym przez naszych ekspertów przewodniku po blatach kuchennych.

Jasna kuchnia z jadalnią
Fot. Cerrad
styl glamour
#styl glamour
sprawdź
Cerrad Lussaca dust 14390
Cerrad Lussaca dust 14390
Płytka podłogowa, 17,5x60cm
sprawdź
Wnętrza w bieli
#Wnętrza w bieli
sprawdź
ułóż to w jodełkę
#ułóż to w jodełkę
sprawdź
Lussaca
Lussaca
Marka Cerrad
sprawdź

Nowoczesne oświetlenie do kuchni

Wszechobecna technologia we wnętrzu często obejmuje również nowoczesne oprawy oświetleniowe i energooszczędne źródła światła. Popularnym sposobem doświetlenia blatów roboczych są halogeny i LED-y, których parametry techniczne są niewrażliwe na krótkie cykle pracy. W kuchni światło zapalamy szybko i na krótko. Te rodzaje źródeł światła lubią proste, minimalistyczne oprawy wpuszczane lub natynkowe. Często spotykamy oświetlenie montowane pod górnymi szafkami. To świetny sposób na bezcieniowe oświetlenie znajdującej się poniżej strefy roboczej blatu.

Kuchenne Metropolie - Kolekcja Paradyż Abrila
Półki zamiast wysokiej zabudowy? Nowoczesna kuchnia łamie zasady i konwenanse. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Abrila Inserto Paski B
Paradyż Abrila Inserto Paski B
Dekoracja ścienna, 20x60 cm
sprawdź
Paradyż Abrila Inserto Miasta A
Paradyż Abrila Inserto Miasta A
Dekoracja ścienna, 20x60 cm
sprawdź
Paradyż Abrila Inserto Kropki A
Paradyż Abrila Inserto Kropki A
Dekoracja ścienna, 20x60 cm
sprawdź
Abrila/Purio
Abrila/Purio
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Abrila Bianco Ściana
Paradyż Abrila Bianco Ściana
Płytka ścienna, 20x60 cm
sprawdź

Podobne artykuły

Łazienka w stylu nowoczesnym
Styl nowoczesny przełamuje konwencje. W nowoczesnej łazience pojawiają się mocne, ciemne kolory, wyraźne wzory lub nieoczywiste...
czytaj więcej
Salon w stylu minimalistycznym
Minimalizm dąży do maksymalnych uproszczeń. Wbrew pozorom to jeden z trudniejszych do aranżacji stylów projektowych. Jego...
czytaj więcej