Płytki inspirowane betonem

Płytki inspirowane betonem

Struktura betonu architektonicznego to jeden z najpopularniejszych sposobów na piękne i modne wnętrza. Od lat nie traci na popularności, a producenci materiałów wykończeniowych prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na jego zastosowanie. Dzięki nowoczesnym technologiom i wysokiej jakości komponentom charakterystyczną powierzchnię betonu z jego z widocznymi porami i przecieraniami, możemy przenieść na ceramiczne i gresowe płytki.
3:00 min
0
0

Beton świetnie pasuje do stylu industrialnego, minimalistycznego, nowoczesnego, a nawet skandynawskiego. Występuje w wielu wydaniach: od gładkiej, delikatnej powierzchni po mocno porowate, z wyraźnym wzorem i dekoracyjnymi zacieraniami. Popularne są również trójwymiarowe tłoczenia i odlewane wzory, które ożywiają monochromatyczną, tonalną powierzchnię. Ten ponadczasowy materiał może być inspiracją do stworzenia udanej aranżacji. W ofercie producentów płytek znajdziemy coraz więcej kolorów, wychodzących poza paletę klasycznych, surowych szarości. Modny beton doskonale czuje się w ciepłych, piaskowych odcieniach. Płytki o delikatnej fakturze tynku w nowoczesnym wydaniu zyskują nową jakość.

Autor:
Redakcja
Data:
09.09.2019
Aktualizacja:
23.03.2022
Łazienka w betonie w aranżacji Azario Oxid
Kolekcja Oxid inspirowana strukturą betonu jest doskonałym tłem dla kolorowych dodatków. Fot. Azario
Azario Malaga Grey
Płytka podłogowa, 60x60 cm
sprawdź
Azario Oxid Dunas Mix
Płytka ścienna, 30x90 cm
sprawdź
Azario Oxid Gris Giga
Płytka ścienna, 30x90 cm
sprawdź
Azario Oxid Blanco
Płytka ścienna, 30x90 cm
sprawdź

Cementowe struktury

Płytki o wyglądzie betonu różnią się grubością struktury. Podobnie jak w surowym materiale, beton o różnej zawartości i rozmiarze kruszywa, będzie miał odpowiednio drobną lub gruboziarnistą strukturę. Gama płytek Simento to ceramika o gładkiej, o delikatnej powierzchni. Jasna szarość będzie doskonałą bazą do aranżacji przestrzeni w różnych stylach wnętrzarskich. Cement w takim odcieniu zyskuje odmienny charakter w zależności od innych materiałów, z którymi je zestawimy. Ten rodzaj płytek świetnie ociepla rysunek naturalnego drewna. Wyraźne słoje w ciepłym odcieniu będą kontrastowały z drobnoziarnistą, cementową powierzchnią.

-10%
Azario Simento Cordoba Hexagone

Płytka ścienna, 30x60 cm

79,00 PLN 71,10 PLN
zobacz produkt

Dostępność: na zamówienie

-10%
Azario Simento Cordoba Plain

Płytka ścienna, 30x60 cm

69,00 PLN 62,10 PLN
zobacz produkt

Dostępność: na zamówienie

W różnym stylu

Płytki z cementową strukturą świetnie odnajdą się w stylach industrialnym i vintage. Betonowe, surowe ściany były częścią przemysłowych wnętrz, fabryk i magazynów, które od lat 50. w Stanach Zjednoczonych przerabiano na mieszkalne lofty. Trend ten do dzisiaj jest niezwykle popularny, a sam beton z widocznymi śladami użytkowania powierzchni uzyskał miano kultowego materiału wykończeniowego. Nawet jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wnętrz vintage, gdzie proces niszczenia betonu przebiegał naturalnie, do swoich aranżacji możemy wykorzystać postarzany beton uzyskany nowoczesnymi metodami. W kolekcji Grandes znajdziemy przecierane dekory Grey Gess, których delikatny, wycierany wzór przywodzi na myśl wiekowe freski. To świetny pomysł na wprowadzenie dyskretnego zdobienia do monochromatycznego wnętrza.

Azario Grandes - łazienka w drewnie
Kolekcja Grandes to propozycja do ponadczasowych wnętrz. Szare płytki możemy połączyć z płytką drewnopodobną. Fot. Azario
Azario Profil Chrom Ins. 23x2700 mm
Listwa dekoracyjna, 2,3x270 cm
sprawdź
Azario Alvero
Wanna wolnostojąca, 150x72 cm
sprawdź
Azario Grandes Bianco
Płytka ścienna, 30x90 cm
sprawdź
Grandes
Marka Azario
sprawdź
Azario Grandes Grey Gess
Płytka ścienna, 30x90 cm
sprawdź
Azario Grandes Grey
Płytka ścienna, 30x90 cm
sprawdź
Azario Kurrara
Płytka podłogowa, 20x120 cm
sprawdź

Beton na stałe wpisał się do kanonu najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Chętnie wykorzystujemy go na ścianach, posadzkach i elewacjach, dzięki płytkom ceramicznym i gresom. Ogromny wybór struktur, wariantów zadruku powierzchni i formatów ceramiki sprawia, że z łatwością zaaranżujemy ponadczasowo piękne przestrzenie. 

Elegancja w klasycznych formach
Przecierany beton w kolekcji płytek Atienet uzupełniają delikatne wzory. Fot. Synage
Atienet
Marka Azario
sprawdź
Inspira
Marka Roca
sprawdź
Azario Decor Atienet Delicate Gris B
Dekor ścienny, 29,5x89,5 cm
sprawdź
Roca Inspira A34652700M
Miska WC podwieszana Rimless Round z powłoką MaxiClean (bez deski), 37x56x44 cm
sprawdź
La Torre Woda 37501CS
Bateria umywalkowa nablatowa
sprawdź
Woda
Marka La Torre
sprawdź
Azario Decor Atienet Delicate Gris A
Dekor ścienny, 29,5x89,5 cm
sprawdź
LaTorre Woda 37036COL
Zestaw bateria prysznicowa z deszczownicą
sprawdź

Delikatne dekory

W kolekcji Costa marki Azario odkryjemy przytulny beż Perla, uzupełniony dodatkiem falujących wzorów Perla Waves. Ten rodzaj nienachalnej dekoracji sprawia, że zaaranżowane nimi wnętrze będzie ponadczasowo piękne. Płytki w praktycznym formacie 33×55 cm nadają się do stosowania w salonie, kuchni, przedpokojach, łazienkach oraz na wewnętrznych klatkach schodowych. Wzór fal wyeksponowany na dużych powierzchniach nada im oryginalnego, nowoczesnego charakteru. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom, na ich bazie możemy zbudować przestrzenie, które na długo pozostaną modne i zachwycające.

Nowoczesna łazienka w płytce Azario Coma
Modne, faliste tłoczenia na płytkach z kolekcji Coma wprowadzają do szarego wnętrza dynamiczny akcent. Fot. Azario
Azario Coma Blanco
Płytka ścienna, 29,8x89,8 cm
sprawdź
Azario Coma Grafit
Płytka ścienna, 29,8x89,8 cm
sprawdź
Azario Coma Blanco Link
Płytka ścienna, 29,8x89,8 cm
sprawdź
La Torre Laghi 44501SC
Bateria umywalkowa nablatowa
sprawdź
Coma
Marka Azario
sprawdź
#Płytka drewnopodobna
sprawdź