Prysznice Grohe z recyklingiem wody

Prysznice Grohe z recyklingiem wody

Obecnie niemal cały świat walczy z deficytem wody. Jest to niezwykle niebezpieczny problem, z którym musimy się zmagać. Aby nie dopuścić do sytuacji krytycznej, należy rozważnie gospodarować zasobami.
3:30 min
0
0

Redukcja zużycia wody


Warto zatem szukać takich rozwiązań, które oferują zmniejszenie zużycia wody przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania. Innowacyjne rozwiązanie marki GROHE spełnia te wymagania, oferując nawet do 75% ograniczenia zużycia wody podczas brania 10-minutowego prysznica. Marka prezentuje prysznic z recyklingiem wody. Takie rozwiązanie redukuje dodatkowe koszty, które są generowane w procesie podgrzewania wody. Jest to kolejny problem, z którym aktualnie zmaga się światowa gospodarka. W powietrzu wisi realne ryzyko blackoutu. Zatem dzięki stosowaniu się do  zasad recyklingu redukujemy już dwa źródła, które są w deficycie tym samym, oszczędzając pieniądze. Woda jest niezbędnym elementem do życia. Należy zatem wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którym zależy na zminimalizowaniu ryzyka jej braku.

Autor:
Redakcja
Data:
10.11.2022
GROHE_Recycling Shower_3.jpg
Prysznic Grohe w trybie zwykłym. Fot. Grohe
GROHE_Recycling Shower_2.jpg
Prysznic Grohe w trybie ponownego używania wody. Fot. Grohe

Dewiza, z której słynie marka GROGE: "Pure Freude and Wasser", oznacza nic innego jak czerpanie przyjemności z wody. Jest to jednak niemożliwe, gdy wisi nad nami widmo jej braku. Dzięki zamontowanemu perlatorowi będziemy mieli odczucie bardziej obfitego strumienia przy użyciu mniejszej ilości wody. W rezultacie czego konsumenci nie odczują obniżenia komfortu przy zachowaniu najwyżej radości w użytkowania. Przed wyzwaniem niebawem stanie cała branża budowlana, której będą stawiane coraz bardziej rygorystyczne standardy. Zarówno konsumenci, jak i producenci oczekują ekologicznych technologii, produktów i rozwiązań. W tym kierunku planuje podążać marka GROHE, aby być pionierem w kształtowaniu nowych trendów.

Prysznic z recyklingiem – zasada działania

Należy zrozumieć, że ekologia to nie tylko działania państwa, ale i jednostek. Każdy z nas może dołożyć cegiełkę, dzięki której świat będzie zmieniał się na lepsze. Jednym z takich rozwiązań jest wspomniany już prysznic z funkcją recyklingu. Jest to innowacyjne rozwiązanie. Przyjrzyjmy się zatem zasadom jego działania. Początkowo nie zmienia się nic. Czerpana jest bieżąca woda tak jak, ma to miejsce w przypadku standardowych baterii. Następnie jednak po użyciu kosmetyków do kąpieli, użytkownik może zmienić tryb. To działanie sprawi, że woda, która zebrała się w odpływie, zostanie przepompowana i oczyszczona, po czym ponownie trafia do obiegu. Ostatnim krokiem jest czyszczenie systemu, które następuje po zakończeniu użytkowania. Proces ten służy przygotowaniu prysznica do następnego skorzystania.

GROHE_Recycling Shower_1.jpg
Prysznic z recyklingiem. Fot. Grohe

Firma Grohe niejednokrotnie już zaakcentowała jak duże znaczenie, ma dla niej oszczędzanie wody. W ich produktach już wcześniej spotykamy technologię Water Saving, która pomaga konsumentom na ograniczenie zużycia wody. Baterie są wyposażone w ogranicznik przepływu oraz perlator, dzięki któremu można uzyskać wrażenie wysokiej objętości przy jednoczesnym zużywaniu do 50% mniej wody. Działania marki są prowadzone w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz rozwoju produktów Wizji Środowiskowej LIXIL. Organizacja ta nawołuje do gospodarki odbywającej się w obiegu zamkniętym, oraz do uzyskania neutralności węglowej. Celem ich działań jest odpowiedzialne podejście wykorzystywania wody na skalę globalną.  

Podobne artykuły:

Nowoczesne kabiny prysznicowe
Minimalistyczne formy, starannie wykończone detale kabin prysznicowych idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje łazienek...
czytaj więcej
Ekologiczna łazienka
Nowoczesne łazienki zachwycają nas innowacyjnymi rozwiązaniami, które są przyjazne naturalnemu środowisku. Producenci wyposażenia...
czytaj więcej