Inteligentne lampy do domu – co to takiego?

Inteligentne lampy do domu – co to takiego?

Większość osób w domowych wnętrzach ceni sobie przede wszystkim wygodę i komfort codziennego funkcjonowania. Do tego celu przydaje się nowoczesne wyposażenie, często wykorzystujące zaawansowane technologie, które powoli przestają być tylko ciekawostką, a zamiast tego zaczynają być rozwiązaniem mile widzianym jako standard.
3:00 min
0
0

Jednym z ciekawszych produktów, które mają coraz szersze grono zwolenników, są lampy inteligentne. To właśnie na nich chcielibyśmy się skupić w dzisiejszym artykule. Dlaczego warto na nie stawiać?


Lampa inteligentna – co to takiego?


Jako lampy inteligentne rozumie się nowoczesne produkty, które ułatwiają zarządzanie oświetleniem oraz łączą się w spójny system oświetleniowy. Dzięki takim produktom, można sterować zdalnie punktami świetlnymi, bez konieczności każdorazowego podchodzenia do włącznika światła na ścianie.


Smart lampy to także produkty, które świetnie sprawdzają się w całościowych instalacjach inteligentnego domu. Do spółki z innymi systemami, na przykład z alarmem antywłamaniowym lub monitoringiem, poprawiają komfort i bezpieczeństwo korzystania z poszczególnym pomieszczeń i terenów wokół domu.

Autor:
Redakcja
Data:
14.06.2021
inteligentne-lampy-do-domu-co-to-takiego.jpg

Inteligentne żarówki – kiedy na nie stawiać?


Smart lampy bardzo często współpracują z nowoczesnymi żarówkami LED. Są to inteligentne produkty, które wpisują się w domową sieć WiFi, dzięki czemu można łatwo sterować nimi zdalnie.


W odróżnieniu od innych typów żarówek, modele smart pozwalają na niemal dowolne zmiany temperatury barwowej (ciepła, neutralna i zimna), a także dostosowywanie koloru światła. Do wyboru jest pełen zakres barw z palety RGB. Pozwala to zawsze dopasować warunki i nastrój w pomieszczeniu do konkretnych potrzeb chwili. 


Zalety smart oświetlenia


Dlaczego smart lampy cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem użytkowników prywatnych? W dużej mierze wpływa na to kwestia komfortu użytkowania takich produktów. Nie da się ukryć, że smart oświetlenie do domu jest zdecydowanie wygodniejsze i prostsze w obsłudze. Przekłada się to oczywiście na większe bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, w tym dzieci oraz ludzi z ograniczoną mobilnością (seniorzy lub osoby niepełnosprawne).


Wykorzystanie nowoczesnych technologii, a zwłaszcza żarówek LED o dużej żywotności i małym poborze energii elektrycznej, sprawia, że są to produkty nie tylko praktyczne, ale też ekonomiczne. Dzięki nim udaje się znacznie obniżyć wysokość domowych rachunków za prąd, przy zachowaniu optymalnego poziomu oświetlenia.


Nie wolno zapominać o tym, że smart oświetlenie sprawia, że można perfekcyjnie dobrać parametry oświetleniowe do indywidualnych potrzeb, poprzez kontrolę włączenia/wyłączenia wszystkich źródeł światła w pomieszczeniu oraz dopasowanie ich parametrów (kolor, temperatura barwowa, natężenie światła).


Jak sterować inteligentnymi lampami?


Wielką zaletą oświetlenia inteligentnego jest opcja zdalnego kontrolowania wszystkich parametrów lamp. Może się to odbywać za pośrednictwem pilotów lub aplikacji mobilnych. To drugie rozwiązanie, oprócz bieżącego dostosowywania warunków, pozwala na zapisywanie konkretnych, preferowanych parametrów do wykorzystania w przyszłości.


Innym sposobem jest sterowanie przy pomocy komend głosowych. Coraz więcej modeli lamp współpracuje z popularnymi asystentami, dostępnymi na rynku. Dzięki temu udaje się wygodnie zmieniać natężenie światła lub uruchamiać lampy, nawet bez odrywania się od obowiązków, by poszukać pilota lub telefonu z aplikacją mobilną.


Inteligentne lampy – sposób na wygodne i piękne oświetlenie domu


Nowoczesne technologie mocno zadomowiły się w domowych wnętrzach. Bywają bardzo przydatne, choćby w przypadku oświetlenia. Smart oświetlenie stanowi najlepszy przykład takiego mariażu tradycyjnych rozwiązań z nowinkami sprzętowymi.


Dzięki smart lampom poprawia się komfort korzystania z domowych pomieszczeń, a przy tym obniża się koszty oświetlenia. Dodatkowo nowoczesne lampy to produkty o ciekawych walorach estetycznych. Dzięki temu łatwo łączy się to, co naprawdę pożyteczne z pięknym wyposażeniem do każdego wnętrza.

Podobne artykuły

Ekologiczna łazienka
Nowoczesne łazienki zachwycają nas innowacyjnymi rozwiązaniami, które są przyjazne naturalnemu środowisku. Producenci wyposażenia...
czytaj więcej
Taras i balkon w stylu boho
Wiosna i coraz dłuższe dni z pewnością wprawiają nas w lepszy nastrój. Więcej czasu możemy spędzać na świeżym powietrzu i...
czytaj więcej