Meble ogrodowe do ogrodu zimowego – czy to się sprawdza?

Meble ogrodowe do ogrodu zimowego – czy to się sprawdza?

Ogród zimowy to piękna ozdoba każdego domu. Przybiera rozmaite formy i sprawdza się w zasadzie o każdej porze roku. Stanowi idealne miejsce do wypoczynku, zwłaszcza gdy wykorzysta się do jego zaaranżowania wygodne meble wypoczynkowe.
3:00 min
0
0

Jednym z podstawowych wyborów w przypadku wyposażenia do oranżerii są meble ogrodowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować i które konstrukcje sprawdzają się najlepiej? O tym napiszemy w dalszej części tekstu.


Ogród zimowy – co to takiego?


Jako ogród zimowy rozumie się zabudowaną przestrzeń, połączoną z pozostałymi pomieszczeniami domowymi, najczęściej z bezpośrednim wyjściem na taras lub do ogrodu. 


W większości przypadków oranżerie są konstrukcjami mocno przeszklonymi, w których większą część wszystkich przegród stanowią okna lub szklane drzwi, efektownie otwierające się na panoramę ogrodu. Stanowi to nie lada atrakcję i tworzy dodatkową przestrzeń rekreacyjno-reprezentacyjną, do wykorzystania nie tylko w ciepłe dni.


Nowe podejście do ogrodów zimowych – nowoczesny, całoroczny salon


Oranżerie nie są bynajmniej nowym rozwiązaniem. Wywodzą się z zamierzchłych czasów, gdy chętnie wznoszono takie przeszklone przestrzenie na terenie rezydencji pałacowych. Uprawiano w nich rodzime lub egzotyczne rośliny oraz tworzono miejsca do błogiego wypoczynku na „łonie natury”.


W XX wieku znaczenie ogrodów zimowych nieco się zmieniło. Przez długi czas tym mianem określano nieogrzewane przybudówki, służące najczęściej do przechowywania w bezpiecznych warunkach ogrodowych roślin, które nie mogą zimować na zewnątrz w polskim klimacie.


Obecnie znów zaczyna się dostrzegać i wykorzystywać potencjał, oferowany przez piękne, wielobarwne oranżerie. Dzięki temu chętnie tworzy się całoroczne ogrody, w których przyjemnie spędza się czas zarówno latem, jak i w okresie zimowym, gdy rekreacja w otwartym ogrodzie raczej nie jest możliwa.


Jakie meble wybrać do ogrodu zimowego?


Jak już zdążyliśmy nadmienić, podstawą każdego ogrodu zimowego są rośliny, które budują jego nastrój i klimat. Jeśli jednak ma to być przestrzeń do całorocznego wypoczynku lub przyjmowania gości, powinno się w niej znaleźć także odpowiednie wyposażenie.


Jakie meble mogą się przydać? Oranżeria spełnia rolę łącznika między domowym salonem a tarasem. Trudno się zatem dziwić, że w jej sercu powinien się znaleźć zestaw wygodnych mebli wypoczynkowych. Świetnym rozwiązaniem są choćby sofy i fotele oraz stoliki kawowe, tworzące przyjemne warunki do rekreacji i zabawy. Skoro w pomieszczeniu dominują rośliny, naturalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie mebli ogrodowych.


Dlaczego sprawdzają się one najlepiej? Są to najczęściej konstrukcje wyróżniające się lekką wizualnie formą, odpowiednią do użytkowania w plenerze. Równocześnie są to też meble wygodne i niezmiernie trwałe, co przekonuje do nich wielu użytkowników.


Z czego produkuje się meble ogrodowe do oranżerii?


Fotele i sofy ogrodowe występują w wielu wariantach. W zamkniętych i ogrzewanych ogrodach zimowych można bez większych przeszkód zdecydować się na korzystanie ze wszystkich proponowanych rozwiązań. Jest to idealna przestrzeń do użycia mebli z naturalnych surowców, jak drewno lub rattan, które na otwartych tarasach muszą być regularnie impregnowane oraz właściwie przechowywane w okresie zimowym. W oranżerii świetnie sprawdzają się przez cały rok.


Inną opcją są meble z tworzyw sztucznych – wygodne, proste w pielęgnacji oraz wpisujące się łatwo w nowoczesne kanony aranżacyjne. Nie zapominajmy bowiem o tym, że ogród zimowy jest otwarty nie tylko na ogród, ale również na resztę domu. Warto zatem wykorzystywać wyposażenie, wpisujące się w całościową ideę, by stworzyć piękne przestrzenie minimalistyczne, retro lub klasyczne.

Autor:
Redakcja
Data:
24.06.2021
Aktualizacja:
24.06.2022
meble-ogrodowe-do-ogrodu-zimowego-czy-to-sie-sprawdza.jpg

Dekoracyjne akcesoria a meble do ogrodu zimowego


Meble do ogrodu zimowego warto wyposażyć w praktyczne poduszki. To dzięki nim dodatkowo wzrasta komfort siedzenia. Są miękkie i pozwalają na wielogodzinne wylegiwanie się na kanapie lub przesiadywanie w fotelu.


Akcesoria tego typu stanowią również efektowną i tanią dekorację. Można je zmieniać w zależności od potrzeb lub nastroju, by stworzyć stylowy zakątek do przyjmowania gości albo przestrzeń do wyciszenia się po długim dniu, wypełnionym obowiązkami.


Piękny ogród zimowy do użytkowania przez cały rok


Ogrody zimowe stają się obecnie niezmiernie popularne. Tworzą łącznik między przyrodą a domem i dają szansę na wytchnienie, nawet w centrum miasta, bez względu na pogodę lub porę roku. Warto zatem stworzyć dla siebie i bliskich taką oazę i korzystać z niej jak najczęściej, niekoniecznie tylko w okresie zimowym.

Podobne artykuły